Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Fanoušci pláčou: Zemřel dlouholetý člen skupiny Čechomor

Radek Pobořil
Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
úmrtí

V úterý zemřel po těžké nemoci člen hudební skupiny Čechomor, hudebník Radek Pobořil (†75). Talentovaný umělec hrál na akordeon, dechové i žesťové nástroje. Jeho úmrtí oznámila skupina na sociálních sítích.

„Je nám velice líto, ale s velkým zármutkem bychom vám chtěli oznámit, že po těžké nemoci dnes zemřel náš kamarád a spoluhráč. Upřímnou soustrast.“ Těmito slovy uvedla v úterý večer na Facebooku hudební skupina Čechomor, že její dlouholetý člen Radek Pobořil odešel na onen svět. Ke smutné události se ve stories vyjádřila i zpěvačka Martina Pártlová. "Byl jsi skvělej chlap a já tě měla moc ráda. Je mi to líto. Bylo mi ctí, kamaráde."

Pobořil byl talentovaným muzikantem, který hrál na akordeon, dechové i žesťové nástroje. Jendím z prvních kondolentů byl na Facebooku Pobořilův hudební kolega houslista Václav Hudeček.

Pobořil původně pocházel z Frýdku-Místku. Posléze na ostravské konzervatoři vystudoval obor trubka, harmonika. Už od svých patnácti účinkoval v Orchestru činohry Národního divadla. Se skupinou Čechomor hrál jako host už od roku 1988, stálým členem se pak stal v roce 1990. Kromě toho umělec spolupracoval například s písničkářem Jaromírem Nohavicou nebo učil trumpetisty na Konzervatoři Jaroslava Ježka.

Samotná skupina Čechomor přezpívává původní lidové písně, kterým dodává vlastní náboj. Původně se jmenovala 1. českomoravská nezávislá hudební společnost a její vznik se datuje do roku 1988. Pobořil tak s ní byl spojený od samotného počátku. Čechomor vydal první album v roce 1991 a v roce 2001 získal tři ceny Anděl za skladbu i album Proměny, ve kterém ůčinkovala například Lenka Dusilová.Související články

Další články