Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Fanoušci málem zlynčovali Petra Čecha: Ikona Chelsea si vyžrala založení soutěže pro bohatou smetánku

Fanoušci málem zlynčovali Petra Čecha: Ikona Chelsea si vyžrala založení soutěže pro bohatou smetánku
Zdroj: Profimedia
Super Liga

Prakticky celý fotbalový svět v posledních dnech řeší vznik Super Ligy, kterou založilo 12 bohatých klubů z Anglie, Španělska a Itálie. Proti kontroverznímu kroku se ihned vzedmula vlna zdrcující kritiky, což pocítil i Petr Čech. Ten pracuje jako technický ředitel v týmu Chelsea, který je jedním ze zakládajících klubů. V úterý se bývalý gólman dostal na ulici do konfrontace s fanoušky Blues, kteří mu založení Super Ligy dali pořádně sežrat.

Už dlouho fotbal nezažil takovou bouři, jako nyní. Fanoušky totiž pořádně namíchl krok dvanácti zámožných klubů, které si pro sebe založily vlastní uzavřenou soutěží zvanou Super Liga. Před stadiony zakládajících týmů se tak během pondělí a úterý odehrála řada demonstrací, jednu z nich na vlastní kůži zažil i Petr Čech.

Fanoušci Blues vyrazili protestovat před stadion Stamford Bridge, kde se měl v úterý večer hrát zápas Chelsea s Brightonem. Příznivci londýnského klubu tak chtěli dát najevo svůj nesouhlas se vznikem Super Ligy. Rozzuřený dav následně zablokoval cestu klubovému autobusu, ve kterém přijížděli k zápasu hráči Chelsea.

Domluvit se s fanouškům pokusil legendární gólman a současně ikona klubu Petr Čech, čehož ale vzápětí hořce litoval. Bývalého brankáře Blues počastovali příznivci klubu nejhoršími možnými nadávkámi, přičemž nejvýrazněji zaznívalo slovo "zrádce". Naštěstí v tlačenici nedošlo k žádnému fyzickému násilí, přestože situaci museli kroti policisté.

V reakci na fanouškovskou nevoli už začaly prosakovat informace, že anglické kluby pomalu od Super Ligy upouští. Podle britské stanice BBC právě Chelsea připravuje dokumenty k opuštění miliardářské soutěže. V závěsu by měl být i Manchesteru City. Vypadá to, že hlas lidu nakonec opravdu přináší ovoce.Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy