Spisovatelka J. K. Rowling nás i po tolika letech od dokončení posledního dílu Harryho Pottera umí pořádně překvapit. Už jsme se od ní dozvěděli, že bradavický profesor Albus Brumbál byl ve skutečnosti gay, že kdyby bylo jen na ní a nevyžadoval by to příběh, tak by jedna z nejpřekvapi­vějších postav Severus Snape skončila jako otec Harryho. Nyní fanoušky své ságy šokovala s další novinkou.

Hermiona Grangerová si nikdy neměla vzít Rona Weasleyho.

V rozhovoru pro časopis Wonderland se rozpovídala o dodnes diskutovaném vztahu mudlovské šprtky a čistokrevného čarodějnického hejska a sama přiznává, že sezdat je nakonec do manželství byla chyba, ale musela to udělat, protože to vyžadovala stavba jejího příběhu.

„Dala jsem je dohromady z osobních důvodů, ne proto, že by byli důvěryhodný pár,“ říká spisovatelka. „Jejich vztah by ve skutečnosti skončil tak, že by potřebovali manželského poradce, ale doufám, že jsem tímto prohlášením nikoho nezklamala. Hermiona by si měla ve skutečnosti vzít Harryho Pottera.“

S tím souhlasí i Emma Watson (23), která ztvárnila roli Hermiony: „Myslím, že je spousta fanoušků, kteří si to myslí také, a zajímá je, zda by Ron s jeho povahou vůbec dokázal udělat Hermionu šťastnou.“

Jako první objeví svoje city k Ronovi v sobě Hermiona, a to ve čtvrtém díle nazvaném Ohnivý pohár, dohromady se dají až v šestém filmu a ve druhé části sedmého dílu čeká diváky nejen jejich polibek, ale i pohled do budoucnosti, kdy Ron a Hermiona jsou už dospělí a sami mají děti. Harry Potter si zase vezme za ženu Ronovu sestru Ginny, se kterou je také od šestého dílu s názvem Princ dvojí krve, ale podle autorky knih nešly tyto milenecké propletence lépe napsat, aby seděly do příběhu a tvořily se okolo nich další zápletky.