Michal Horáček věnoval před několika málo dny Hvězdnému bazaru velmi zvláštní hudební nástroj, Fanfáru po Petru Hapkovi (†70). Ta se nestihla ani takříkajíc zahřát a už má nového majitele. „Ukázalo se, že předmět s tak zajímavou historií lidi zaujal, takže zájemce se objevil velmi brzy poté, co jsme fanfáru zařadili do nabídky. Je to skvělé, protože se jedná o jednu z nejvyšších částek, kterou jsme prodejem získali,“ řekla Alena Jančíková, ředitelka České asociace paraplegiků – CZEPA, která Hvězdný bazar provozuje.

Všechny peníze jdou na asistenci lidem s poraněním míchy. Hapka by byl jistě hrdý. „Ten nástroj má sám o sobě zajímavý příběh a pomoc lidem s poraněním míchy je zajímavým a prospěšným pokračováním tohoto příběhu,“ uvedl Horáček, který fanfáru koupil z pozůstalosti Petra Hapky, který kuriózní hudební nástroje sbíral. Hraním na fanfáru pak slavil obzvláště vydařenou píseň.

Hvězdný bazar je charitativní obchod a tréninkové pracoviště pro vozíčkáře po poškození míchy. Jedná se o bezbariérový obchod na pražské Jungmannově ulici, který funguje také jako prostor pro setkávání lidí bez handicapu s vozíčkáři. Ti pak po úraze páteře nebo onemocnění míchy, jež výrazně ovlivnilo jejich život, v obchodě získávají patřičné pracovní zkušenosti, vylepšují si komunikaci, sebevědomí i povědomí o vlastních možnostech, které jim pomáhají v dalším uplatnění se v pracovním i soukromém životě. Hvězdný bazar podpořila řada známých českých i zahraničních osobností – výtěžek z prodeje jejich osobních věcí putoval na podporu handicapovaných.

Stačilo pouhých pár dní a fanfára, kterou Hvězdnému bazaru minulou středu věnoval kandid Michal Horáček, už má nového majitele. Na pomoc lidem s poraněním míchy, které Hvězdný bazar zaměstnává, tak putovalo 50 000 korun.

„Ukázalo se, že předmět s tak zajímavou historií lidi zaujal, takže zájemce se objevil velmi brzy poté, co jsme fanfáru zařadili do nabídky. Je to skvělé, protože se jedná o jednu z nejvyšších částek, kterou jsme prodejem získali,“ řekla Alena Jančíková, ředitelka České asociace paraplegiků – CZEPA, která Hvězdný bazar provozuje.

„Mám radost, že se fanfára prodala takto rychle. Ten nástroj má sám o sobě zajímavý příběh a pomoc lidem s poraněním míchy je zajímavým a prospěšným pokračováním tohoto příběhu,“ uvedl Horáček, který fanfáru koupil z pozůstalosti Petra Hapky, který kuriózní hudební nástroje sbíral. Hraním na fanfáru pak slavil obzvláště vydařenou píseň.