Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Famózní Karolína Plíšková: Přejela Golubicovou a je poprvé v semifinále Wimbledonu

Wimbledon: Famózní Karolína Plíšková je v semifinále
Zdroj: Profimedia.cz
Tenis

Tenistka Karolína Plíšková (29) smázla Viktorii Golubicovou (28) ve dvou setech shodně 6:2. Vůbec poprvé tak česká jednička postoupila do semifinále Wimbledonu. Ve čtvrtek si Plíšková zahraje o své druhé grandslamové finále proti běloruské ranařce Sabalenkové, nebo Tunisance Džabúrové.

Karolíně Plíškové se letos příliš nedaří, což dokládá i fakt, že se v probíhající sezoně dostala pouze jednou do finále, a to na turnaji v Římě. Na Wimbledonu ale působí jako vyměněná. To ostatně potvrdila v zápase s Viktorií Golubicovou.

Plíšková proti Švýcarce nastoupila teprve podruhé v kariéře a první vzájemný zápas Češka prohrála. To ale dnes v zápase vůbec nebylo znát. Plíšková si od začátku držela servis, k čemuž jí dopomohlo i několik es. Následně Golubicové za stavu 2:2 prolomila podání a od té doby řádila Plíšková jako uragán. První set ovládla poměrem 6:2.

Neztratila ani set

Česká tenistka se tak dobře naladila na druhý set, do kterého nastoupila ve velkém stylu. Hned na začátku se jí podařil brejk a rázem vedla 3:0. Golubicová se ještě vzepjala a uhrála dva gamy, Plíškovou to ale nerozhodilo a zakončila set opět poměrem 6:2.

Plíšková tak potvrdila famózní formu, kterou si drží po celý turnaj. Zatím neztratila jediný set a poprvé ve své kariéře se probojovala do semifinále slavného anglického grandslamu. Další zápas ji čeká ve čtvrtek, o její soupeřce se ještě rozhodne.

Otevřený rozhovor s Anetou Vignerovou o návratu ke Kolečkovi: Je to na dobré cestě, třetí šanci ale nedostane, tvrdí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy