Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Famózní Ester Ledecká: V lyžařské generálce na olympiádu se dostala na bednu

Ester Ledecká je velmi talentovaná.
Zdroj: profimedia
Lyžování

Ester Ledecká má pouhé dva týdny před olympiádou v Pekingu skvělou formu. Předvedla ji v závodě Světového poháru v Cortině d'Ampezzo, kde skončila třetí ve sjezdu. Za vítěznou Italkou Sofií Goggiaovou zaostala o 26 setin sekundy.

Závod Světového poháru žen ve sjezdu v Cortině d'Ampezzo musel být zkrácen, a tak se v sobotu začínalo z nižšího startu. Ještě před Ester Ledeckou vyrazila Italka Sofia Goggiaová. Ta se sice několikrát dostala mimo stopu, ale i díky silnému větru v zádech zajela skvělý čas, kterým nastavila laťku hodně vysoko.

Při startu Ledecké už tak silný vítr ale nefoukal. Přesto česká obojživelnice předvedla skvělý a především sebevědomý výkon. Zaostala o pouhých 26 setin za Goggiaovou a umístila se na průběžném třetím místě.

Žádná ze soupeřek ale nedokázala Ledeckou z bronzové příčky vystrnadit, a tak šikovná Češka mohla slavit nejlepší výsledek ve sjezdu v sezóně. Zároveň jde o nejpovedenější závod od loňského mistrovství světa, kde Ledecká skončila čtvrtá.

Českou obojživelnici, která bude v Pekingu obhajovat zlato v superobřím slalomu i na snowboardu, čeká ještě nedělní super-G. Je možné, že půjde o poslední závod, který Ledecká před olympiádou pojede, a to přesto, že světový pohár pokračuje ještě příští týden v německém středisku Garmisch-Partenkirchen.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy