Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Harry, jdu do baráku! Dům ze snímku Sám doma pronajali na jedinou noc

Sám doma: Jak se změnil dům z kultovní komedie
Zdroj: Twentieth Century Fox/Airbnb
+ Dalších 6 fotografií
Film

Komedie Sám doma neomylně patří k vánočním svátkům a snad každý filmový divák si vybaví tvář malého Kevina McCallistera, kterého geniálně ztvárnil Macaulay Culkin (41). Pro populární sérii se stal ikonickým obří dům, ve kterém se odehrává většina prvního dílu. Na portálu Airbnb si bylo možné sídlo na předměstí Chicaga poprvé pronajmout, a to na jedinou noc. Můžete se tak podívat, jak vypadá.

Obrovské sídlo na předměstí Chicaga sehrálo ve filmu Sám doma velkou roli. Kevin McCallister, kterého rodina zapomněla doma, když ve spěchu odletěla na dovolenou, se v budově opevnil před dvěma zlodějíčky. Jak to s Marvem a Harrym ve filmu dopadlo, už nejspíš každý ví. Co se ale stalo s domem, kde se legendární film natáčel? Vlastně skoro nic.

Dům v klidné ulici Winnetky zůstal přesně takový, jak si ho diváci pamatují, a to nejen zvenku. Stejně tak interiéry zůstaly prakticky nedotčené. Když se vše vyzdobí vánočně, vypadá to, jako by v domě žila rodina McCallisterů dodnes. Jediné, co se změnilo, je příjezdová cesta, která už nekončí přímo před hlavním vchodem. Pozemek je totiž obehnán plotem kvůli velkému zájmu turistů a filmových fanoušků.

Ti se letos mohli zcela výjimečně podívat i dovnitř. Dům byl totiž k pronájmu na jednu jedinou noc, a to pouze pro čtyři šťastlivce. Nabídka se objevila na začátku prosince na portálu Airbnb. Jako hostitel byl uveden herec Devin Ratray, alias Buzz McCallister, starší bratr hlavního hrdiny rodinné komedie z roku 1990.

Slavnostní večeře

V humorném průvodním textu sliboval pohádkově vyzdobený dům se zážitky a rekvizitami, které hosty vrátí do filmu Sám doma. Naopak chlupatá tarantule, která ve filmu přistane na nose jednomu ze zlodějů, prý zůstala bezpečně zavřená v teráriu. Součástí balíčku byla i slavnostní večeře, kterou si malý Kevin ve filmu připravil –⁠ těstoviny se sýrem. Fanoušci, kterým se nepodařilo ubytovat, musí doufat, že nešlo o jedinou a poslední příležitost.

Otevřený rozhovor s Anetou Vignerovou o návratu ke Kolečkovi: Je to na dobré cestě, třetí šanci ale nedostane, tvrdí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy