Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Monika Absolonová

Nejnovější kauzy

Faltýnkovy obrazy se prodaly za statisíce. Výnos z umění jde na charitu

Zdroj: Facebook
+ Další 2 fotografie
charita
V Praze proběhla aukce obrazů místopředsedy hnutí ANO Jaroslava Faltýnka (57). Faltýnek je amatérským malířem a na charitativních aukcích se jeho obrazy dobře prodávají. Výnos z aukce dostane prostějovská škola Jistota.

Charitativní akce se uskutečnila v pražské Občanské plovárně. Portál Seznam Zprávy uvedl, že obrazy vydražili miliardář Marek Dospiva a severočeský stavař Karel Rypal. Již v minulosti se objevily spekulace, proč obrazy kupují vlivní podnikatelé. Faltýnek uvedl, že Dospivovi se jeho obrazy líbí. "Byl unesen barvami. Protože ten obraz, který vydražil, byl takovou hrou červených odstínů. Byla tam jen červená. Panu Dospivovi jsem potom dal ještě jeden obrázek, na kterém byla louka, ten se mu taky líbil," řekl v minulosti Faltýnek

Za obrazy se letos podařilo získat částku 1,7 milionu korun. Výnos je věnován škole Jistota, která pracuje s dětmi, které trpí hendikepem. "Mně je úplně jedno, kdo můj obrázek koupí. Důležité je, aby poslal do školy peníze," dodal místopředseda hnutí ANO Sám svoji tvorbu nijak nepřeceňuje. V legraci o sobě říká, že je takovým mazalem z Hané. Stavař Karel Rypal ale do díla podle webu Seznam Zprávy investoval 700 až 800 tisíc korun. Což je částka, na kterou mnohdy nedosáhnou i renomovanější malíři.

Pro Faltýnky je důležité, že peníze poslouží dobré věci. "Bez pomoci sponzorů a dárců bychom nemohli vůbec fungovat, bez nich bychom neexistovali,“ uvedla ředitelka prostějovské školy Marie Turková. "Všechno, co děláme, je naprosto v pořádku, zcela legální. Máme pravidelný roční audit. Kdybychom ho neměli, tak bychom nedostali ani korunu státních dotací," dodala Marie Turková.

Související články

Další články