Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

FALTÝNKOVA KAUZA: Chceme odpovědi, nechceme pohádky

Zdroj: profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
Politika česká
Druhý nejmocnější muž v hnutí ANO Jaroslav Faltýnek (56) měl poslancům vysvětlovat, jaká byla jeho role v zakázce na výběr mýtného systému. "Chceme slyšet odpovědi, a ne pohádky ovčí babičky," vmetl mu do obličeje předseda poslanců ODS Zbyněk Stanjura.

Místopředseda ANO Jaroslav Faltýnek před poslanci uvedl, že o dálničním mýtném jednat musel, protože hrozilo, že by jinak došlo k odvolání ministra dopravy za ANO Dana Ťoka. Faltýnek tvrdí, že se žádné korupce nedopustil, že jde jen o politický boj.

"Nikdy jsem neřekl, že jsem měl mandát od koaliční rady nebo dopravní koaliční rady. Já jsem si ho sám vzal,“ uvedl Faltýnek. V jeho bydlišti před týdnem zasahovali policisté. Faltýnek zopakoval, že se ničeho nedopustil a je připraven vyjít kriminalistům ve všem vstříc.

Kriminalisté kvůli ovlivňování zakázek zasahovali na několika místech, mimo jiné na antimonopolním úřadu, v sídle firmy Kapsch a u Faltýnka v bytě. Nikdo zatím nebyl neobviněn. Web Novinky.cz uvedl, že policie podezírá předsedu Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petra Rafaje a ředitele české pobočky firmy Kapsch Karla Feixe z korupce. Faltýnek s oběma muži jednal.

„Chceme slyšet odpovědi, a ne pohádky ovčí babičky,“ uvedl předseda poslanců ODS Zbyněk Stanjura. Ten Faltýnkovo vysvětlení nepovažuje za dostatečné.

„Novináři ze mě od minulého čtvrtka chtějí udělat zloděje a zločince,“ rozčiloval se Faltýnek a zopakoval, že České republice pomohl ušetřit 15 miliard korun.

Související články

Další články