Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Falešné razítko a podvod s rouškami? Slovákové může přitížit nouzový stav, říká právník

Falešné razítko a podvod s rouškami? Slovákové může přitížit nouzový stav, říká právník
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 25 fotografií
kauza jako Brno
Účastnice show Hotel Paradise a brněnská podnikatelka Nela Slováková (30) na svém Instagramu zveřejnila certifikáty k produktům, se kterými obchoduje. Objevilo se ale podezření, zda jsou certifikáty pravé. Experti z FT UTB ve Zlíně se od Slovákové distancují. Tvrdí, že žádné výrobky netestovaly. Pokud by podnikatelka podváděla, vystavuje se obrovským problémům. Podle právníků by jí při případném vyšetřování přitížil nouzový stav, které v ČR platí.

Brněnská podnikatelka VŠE O KAUZE NELY SLOVÁKOVÉ NAJDETE ZDE. (30) měla pohodový život do chvíle, než se rozhodla prodávat dezinfekční gely a roušky, ve kterých je údajně stříbro. Gely zákaznice a zákazníci neobdrželi a Slováková tvrdí, že vyřizuje jedno storno za druhým.

Ukázala certifikáty

K rouškám pak Slováková o víkendu zveřejnila na svém Instagramu certifikáty, které mají dokazovat, že výrobek byl testován a je kvalitní. Že například roušky obsahují všechno, co Nela Slováková tvrdila při jejich propagaci.

Jenže vedení FT UTB ve Zlíně dává od certifikátů ruce pryč. "Rádi bychom se vyjádřili k instagramovému příspěvku Nely Slovákové, v němž jsme prezentováni jako jedni z mnoha ‚potvrzení a testů, které k látce s aktivním stříbrem od výrobce máme‘. Ústav fyziky a materiálového inženýrství, FT UTB ve Zlíně zprávu, která je součástí příspěvku, nikdy nezpracoval (‼️) a paní Slovákové nikdy žádné měření neprováděl. Razítko uvedené v dokumentu je skenem, používat jej může pouze ředitel ústavu, který o tomto protokolu nic neví, navíc podpis na razítku rozhodně není jeho‼️ Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně podnikne v této věci příslušné právní kroky, protože se jedná o poškození a zneužití dobrého jména instituce. Tomu říkáme veselé Velikonoce," zní pohoršená reakce univerzity na Instagramu.

To je poměrně závažné tvrzení. Pokud Univerzita Tomáše Bati podnikne proti podnikatelce právní kroky, bude to znamenat kupu nepříjemností. Slováková pořád věří, že celá záležitost se nějak vysvětlí. Nepřipouští si, že by měla být vyšetřována kvůli podvodu. Pokud by k tomu ale opravdu došlo, přitěžuje jí probíhající nouzový stav.

Co říká právník?

"Padělání listin svým charakterem patří k podvodům. Jsem přesvědčen, že podvody se v nouzovém režimu posuzují přísněji," uvedl pro eXtra.cz advokát Jan Černý. Za padělání listin hrozí podle české legislativy až tři roky vězení. Tato sazba platí, když není vyhlášen nouzový stav.

VŠE O KAUZE NELY SLOVÁKOVÉ NAJDETE ZDE

Související články

Další články