Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Fakultní nemocnice v Brně byla napadena: Čelí kybernetickému útoku, nesmí se operovat

Fakultní nemocnice v Brně byla napadena: Čelí kybernetickému útoku, nesmí se operovat
Zdroj: Wikipedia.org
+ Dalších 6 fotografií
Útok na nemocnici
Fakultní nemocnice v Brně se stala obětí kybernetického útoku. Kolem šesté hodiny ranní dostala všechna oddělení pokyn vypnout veškeré počítače připojené do nemocniční sítě. Nemocnice přitom denně testuje zhruba 20 lidí s podezřením na koronavirus.

Fakultní nemocnice v Brně čelí kybernetickému útoku. Jako první přinesl informaci server iDnes.cz, informaci později potvrdil premiér Andrej Babiš (65). Premiéra o tom informoval Jaroslav Šmíd, který nyní řídí Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost.

K útoku došlo v noci nad ránem. Všechna oddělení dostala kolem šesté hodiny ranní pokyn odpojit veškeré počítače, které jsou připojené na nemocniční síti. Redaktor MF DNES upozornil, že tam platí zákaz chystat pacienty na operace a všichni musejí čekat na další rozhodnutí. V nemocnic nefungují ani rentgeny.

V nemocnici je aktuálně krizové jednaní. Kybernetický útok přišel v nejvíce nevhodnou dobu, kdy nemocnice denně testuje kolem 20 pacientů s podezřením na koronavirus Vzorky se nejspíše budou muset vozit do Ostravy. Také některé z pacientů už začali převážet do jiných nemocnic.

Kybernetickému útoku musela koncem minulého roku čelit i nemocnice v Benešově. Kvůli počítačovému viru tam systémy zkolabovaly 11. prosince a několik pacientů se muselo převézt do plně fungujících nemocnic.

Celou situaci o koronaviru sledujte online zde.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy