Kramný už takřka dva roky tvrdí, že jeho žena a dcera zemřely zřejmě kvůli otravě. U soudu minulý týden dokonce zazněla z jeho strany spekulace, že otrávit rodinu se pokusila Monika, jediný Petr však přežil. Jenže fakta mluví jasně! Žádná otrava, žádné průjmy a zvracení! Monika a Klára byly v pořádku, podle soudních znalců zažívacími potížemi netrpěly.

„Na těle nebyly známky agonie, což je charakteristické pro otravy,“ uvedl u soudu MUDr. Marek Drahokoupil. Navíc jícen obětí nebyl poleptán žaludečními kyselinami a střeva nebyla prázdná.

„Pokud shrnu všechny skutečnosti příčiny smrti, jde o selhání srdce po zásahu elektrickým proudem a jedná se o smrt násilnou,“ dodal Dokoupil. Fakta Kramného verzi totálně rozsekala. Když bylo Klárčino tělíčko zasažené elektřinou, podle znalců byla nejspíš mokrá.

„Na těle nebyly nalezeny zjevné defekty, které by jednoznačně ukazovaly charakteristické známky vstupu elektrického proudu. To lze vysvětlit vstupem na větší ploše. Zřejmě byla celá mokrá,“ vysvětlil znalec. Jelikož na těle nebyly očividné stopy po vstupu elektřinou, zřejmě proto egyptská pitva nepřišla na přesnou příčinu smrti.

Obě ženy podle histologického nálezu zemřely zřejmě i ve stejnou dobu. Zajímavé je také sledovat fakta kolem doby úmrtí. Kramný tvrdí, že obě ještě v deset večer žily, podle soudních znalců ale už byly několik hodin mrtvé, navíc zemřely v jiných polohách, než v jakých Kramný popsal, že je našel.

Soud sledujeme a další podrobnosti pro vás připravujeme.