Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 koronavirus Výměna manželek 2020

Nejnovější kauzy

Fakáč pro poslance od Radka Vondráčka! Šéf Sněmovny zase neuhlídal emoce

+ Další 2 fotografie
Radek Vondráček (46, za ANO) má z ostudy kabát. Středeční jednání zahájil předseda Poslanecké sněmovny vztyčeným prostředníčkem. Vulgární gesto zachytily kamery, Vondráček se to snaží na Twitteru zamluvit. Není to poprvé, co se dopustil nevhodného chování.

Radek Vondráček tasil zdvižený prostředníček během první minuty jednání. „Pár slov k dnešnímu gestu před začátkem jednání. Rád bych zdůraznil, že ještě neprobíhala schůze. Byla to reakce na jiné gesto kolegy a kamaráda a samozřejmě se jednalo o legraci,“ hájí svou dětinskost na Twitteru.

„Veřejnosti se omlouvám, kolega Láďa Okleštěk se jistě neurazil,“ dodal Vondráček, který se dnes pochvaly od Andreje Babiše (65, za ANO) zřejmě nedočká.

Šéf Sněmovny se ztrapnil už v roce 2017. Tehdy se rozvášnil na večírku, po něm vyskočil na předsednický pult a hrál na kytaru. Když fotky vyplavaly na povrch, kolegové chtěli, aby Vondráček funkci předsedy složil.

Není to poprvé

Kritice čelí i tentokrát. „Pak že jsem tady nejmladší,“ kroutil hlavou Dominik Feri (23, za TOP 09). „Radek Vondráček: ‚Ještě něco je pro demokracii důležité: úcta k pravdě a respekt k druhým‘,“ našla Markéta Pekarová Adamová (35, za TOP 09) rozpor mezi Vondráčkovými slovy a jeho chováním.

Není to ale zdaleka první použití tohoto vulgárního gesta na půdě Sněmovny. Prostředníček už ukázal třeba Miroslav Kalousek (59, za TOP 09) , Vít Bárta (46, tehdy Věci veřejné) nebo Mirek Topolánek (63, tehdy ODS).

Související články

Další články