Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Facka za všechny prachy: Will Smith nesmí deset let na Oscary!

Herec Will Smith vyhrál Oscara.
Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
trest

Herec Will Smith nesmí deset let na udílení Oscarů ani jiné akce americké filmové akademie. Takový trest vzešel z dnešní schůze rady guvernérů akademie poté, co dal Smith při letošním předávání Oscarů facku moderátorovi Chrisi Rockovi. Informovaly o tom světové zpravodajské agentury. Akademie v prohlášení označila Smithovo chování za nepřijatelné a škodlivé.

Herec sám v omluvě publikované den po incidentu hovořil o neomluvitelném a nepřijatelném chování a později uvedl, že přijme jakýkoli trest, o němž organizátoři Oscarů rozhodnou. Podle agentury AP jeho zástupci ihned nereagovali na e-mail se žádostí o komentář k dnešnímu oznámení.

Will Smith komika Rocka fyzicky i slovně napadl kvůli vtipu o vzhledu jeho manželky Jady Pinkett-Smith, která trpí alopecií a má vyholenou hlavu. Když Rock zažertoval, že se těší na její roli v pokračování filmu G. I. Jane, kde měla hlavní postava ztvárněná Demi Moore rovněž velmi krátký sestřih, Smith vstal ze svého místa a v přímém přenosu šel moderátora udeřit do obličeje. Pak na něj již z publika dvakrát zařval "neber si do své hnusné huby jméno mojí ženy!".

Už několik dní před dnešním jednáním vedení filmové akademie Smith sám rezignoval na své členství. Uvedl při tom, že zradil důvěru instituce. Ta mu 27. března za ztvárnění otce tenisových sester Williamsových udělila cenu pro nejlepšího herce v hlavní roli.

Radka Kašpárka ničily výbuchy vzteku i alkoholismus. Pracovat se mnou bylo peklo, přiznává. Odnesl to i soutěžící MasterChefa

Související články

Další články

Nejnovější kauzy