Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Facka na Oscarech: Chování Willa Smithe rozdělilo hvězdy na dva tábory

Will Smith se omluvil za facku.
Zdroj: Profimedia, koláž extra.cz
+ Dalších 6 fotografií
Reakce celebrit

Po slavnostním udílení Oscarů se neřeší nic jiného než facka, kterou dal herec Will Smith (53) komikovi Chrisi Rockovi (57). Smith se sice následně omluvil, ale spousta lidí si myslí, že zašel příliš daleko. K incidentu se zahraničním médiím vyjádřily také celebrity. Co na to říkají?

Oscary sice vyhrál snímek V rytmu srdce, ale po udílení cen se nemluví o ničem jiném než o přestřelce mezi hercem Willem Smithem a komikem Chrisem Rockem. Bavič a moderátor nevhodně vtipkoval na adresu Smithovy ženy Jady Pinkett Smith, která trpí alopecií (tj. nemoc způsobující vypadávání vlasů), a přirovnal ji k vyholené Demi Moore ve snímku G. I. Jane.

Will Smith přišel na pódium, vrazil Chrisovi facku, následně se vrátil na své místo a dvakrát ještě na baviče zařval: „Neber si jméno mojí ženy do své za*rané huby!“ Všem přítomným v ten moment došlo, že nejspíš nejde o žádnou předpřipravenou scénku. Další den se za své chování Will Smith omluvil a uvedl, že to bylo nepřijatelné.

Akademie odsoudila Smithovo jednání

Incidentem se začali zabývat také organizátoři Oscara. „Akademie odsuzuje počínání pana Smithe na udílení cen. Oficiálně jsme zahájili formální přezkoumání incidentu a přezkoumáme další kroky a důsledky v souladu s našimi stanovami a kalifornskými zákony,“ uvedli organizátoři, jak informoval People.

K facce se nyní vyjadřují celebrity po celém světě. Některé přitom stojí za Chrisem, jiné zase za Willem. „Myslím, že byl Will nezrálý, dětinský a násilný,“ uvedla advokátka Sunny Hostin. Guvernérka Akademie a herečka Whoopi Goldberg zmínila myšlenku, že by mu Akademie mohla i odebrat Oscara. „Jsem si jistá, že to bude mít následky, ale nemyslím si, že to je to, co udělají. Zejména proto, že Chris nevznesl žádná obvinění,“ prohlásila, jak informoval US Magazine.

Celebrity reagují na facku

Incident nenechal chladným ani herce Aleca Baldwina, který před několika měsíci omylem zastřelil kameramanku Halynu Hutchins.Nečtu moc o tom, že by se producenti Chrisovi nějak věnovali. Ale mám tě rád, Chrisi, a je mi líto, že se Oscary změnily v show Jerryho Springera (tj. americká bulvární show, která se dříve v Americe vysílala, pozn. red.),“ napsal na Twitter, který si ovšem zamkl.

„Miluji Chrise Rocka a nemyslím si, že by vtipkoval, kdyby věděl, co Jada nedávno sdílela o alopecii. Musíte být v reálném čase svědky toho, co se děje v mužské duši, když se podívá na ženu, kterou miluje, a vidí, jak zadržuje slzy kvůli ‚nevinnému vtipu´ na její účet. To je to, co každý skutečný muž v tom okamžiku cítí. Zatímco vy všichni vidíte jen vtip, on vidí její bolest,“ napsala rapperka Nicki Minaj.

Chris byl mimo

„Nikdy bychom se neměli dostat na místo, kde sedíme a sledujeme, jak dala filmová hvězda někomu facku v globální televizi, a následně sklízí ovace ve stoje za Oscara a za to, jak mluví o lásce,“ uvedla novinářka a bývalá žena Arnolda Schwarzeneggera Maria Shriver.

„Myslím, že Chris byl mimo. Jako žena, která má manžela, bych si přála, aby se i on za mě postavil tak, jako se Will postavil za Jadu,“ uvedla na sociálních sítích herečka Tiffany Haddish.

Radka Kašpárka ničily výbuchy vzteku i alkoholismus. Pracovat se mnou bylo peklo, přiznává. Odnesl to i soutěžící MasterChefa

Související články

Další články

Nejnovější kauzy