Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Facebook zažil zemětřesení: Už to nikdy nebude jako dřív, toto nové jméno ponese od prosince

Facebook: Přejmenoval se. Společnost ponese název Meta
Zdroj: Profimedia
Změna

Facebook už nebude Facebook. Mateřská společnost Facebook Inc., pod kterou spadají aplikace WhatsApp, Instagram a Facebook, se od prvního prosince přejmenuje. Nyní ponese název Meta. O zprávě informoval britský deník DailyMail.

Sbohem Facebooku, ahoj Meto

Společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou aplikaci, se rozhodla přejmenovat. Nyní ponese název Meta. Mateřská společnost mění jméno, aby se mohla lépe distancovat od narůstajících skandálů, které ji obklopují.

Zuckerberg navíc s firmou zamýšlí do budoucna jiné plány, tzv. metaverse, od kterého je také název Meta odvozen. Plány zahrnují například virtuální vesmír, který má sloužit k prezentaci produktů a hraní her. Mělo by se jednat o místo, kde se budou potkávat všichni lidé a přitom využívat virtuální realitu.

Přejmenování firmy oznámil Mark Zuckerberg (37) ve čtvrtek odpoledne. Sociální síť Facebook ponese svůj název nadále, ale společnost Facebook Inc., která mimo jiné vlastní i aplikace WhatsApp nebo Instagram, své jméno změní už od prvního prosince.

Zisky firmy rostou

Zisky firmy vzrostly jen v období od července do září o celých 17 procent. Jenže změnou názvu nekončíme, jiné bude také logo. To ponese symbol nekonečna, odkazovat bude právě na Zuckerbergův metaverse.

"Naše poslání zůstává stejné, stále nám jde o sbližování lidí," uvedl Zuckerberg s tím, že Meta je pro něj novou Polárkou, která pomůže oživit jeho metavesmír. Zuckerberg ještě dodal, že slovo Meta znamená v řečtině "za." Meta ho tak posunuje za další hranice. Symbolizuje, že je vždy co stavět, protože vždy existuje další kapitola příběhu. O zprávě informoval britský deník DailyMail.

Související články

Další články