Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Facebook v Česku až od patnácti, hodlá prosadit vláda: Je kvůli tomu pro smích!

„Kdo dnes není na Facebooku, jako by nebyl.“
Děti do 15 let si nebudou moct bez souhlasu rodičů založit Facebook. Takový návrh dnes představila vláda v demisi pod taktovkou Andreje Babiše (63). Stojí za ním předsedkyně Úřadu pro ochranu osobních údajů Ivana Janů, kterou podporují ministři. „Genialita“ navrhovaného zákona je ale všem pro smích!

„Bude tam kolonka, kde rodiče budou muset napsat jméno a odkliknout, že s tím souhlasí,“ popsal ministr vnitra v demisi Lubomír Metnar (ANO) způsob, jakým bude dětem mladším 15 let bráněno, aby si Facebook založily.

Pravidla ochrany dětí pod patnáct let, která jsou stejná pro celou Evropskou unii, přitom stanovují jako nejnižší věk 13 let. S tím, že si jednotlivé unijní státy mohou vybrat mezi 13 a 16 lety. Řada lidí proto považuje toto nové rozhodnutí za zbytečné.

Předsedkyně Úřadu pro ochranu osobních údajů Ivana Janů je však opačného názoru. „Já si myslím, že patnáct nebo šestnáct let je správná věc, aby děti byly pod kontrolou rodičů a ne pod vlivem lidí, kteří jsou na síti,“ sdělila pro idnes.cz.

Nejvíc ale baví slova ministra Metnara o kolonce a nutnosti, aby to rodiče odklikli. „To je naprosto geniální řešení. Přes to ty děti nemají šanci si ten účet založit. Jsem žádostiv, kdy ANO dodá prvního příčetného ministra,“ píše jeden z internetových diskutérů.

Aby zákon prošel, bude ještě nutné schválení parlamentem. Celou věc ještě mohou zvrátit poslanci. Za zákon se postavil i premiér v demisi Andrej Babiš (63), podle nějž jde především o ochranu soukromí občanů.

Související články

Další články