Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott leukemie StarDance 2019 Nemoci z lásky Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Facebook smazal stovky účtů napojených na tajné služby. Přidal se i Twitter

Společnosti Facebook a Twitter smazaly stovky účtů.
Společnost Facebook se nezdráhala smazat více než 650 účtů, stránek a skupin na sociálních sítích Facebook a Instagram. Činnost spjatá s některými stránkami či účty vycházela z Íránu nebo byla napojená na ruské vojenské tajné služby. K ráznému kroku se odhodlal i Twitter.

Více než 650 facebookových a instagramových účtů, stránek a skupin smazala společnost Facebook. Učinila tak kvůli „koordinovanému neautentickému chování“. Aktivita, kterou některé stránky a účty vykazovaly, nebyla důvěryhodná a přirozená.

Facebooku se podařilo z veřejně dostupných zdrojů prokázat napojení některých účtů na íránská státní média. Díky informacím amerických zpravodajských služeb pro změnu odkryli souvislost s ruskou tajnou službou.

Propagandu proti Saúdské Arábii, Izraeli a ve prospěch Palestinců šířily podle společnosti stránky a účty napojené na Írán. „Zakazujeme takový druh chování, neboť chceme, aby lidé mohli důvěřovat spojením, která činí na Facebooku,“ prohlásil Facebook na svém blogu.

280 účtů smazala i společnost Twitter. Šlo též o napojení na Írán.

Facebooku, který byl poslední dobou kritizován za nedostatečnou ochranu citlivých dat, ale i Twitteru pomáhala v odhalení nežádoucích účtů společnost FireEye. Ta se zaobírá kybernetickou bezpečností. Podle ní měly skupiny široký záběr a jejich působení se netýkalo ovlivnění nadcházejících parlamentních voleb v USA.

Mohlo by vás zajímat

Další články