Trendy tagy Andrea Verešová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Facebook, který jste vždy chtěli vidět: Profily zabijáků z drogových kartelů a jejich bizarní fotky se zbraněmi a penězi

Facebook je pro všechny. I pro vrahy.
Zdroj: Facebook
+ Dalších 5 fotografií

V Mexiku jsou drogové kartely v podstatě hybnou silou státu. Ovládají tam trh s drogami a tím pádem i s penězi, mají podplacenou policii, soudce, úředníky, poslance a bez jejich rozhodnutí se vlastně nic nestane.

Občas se jim zkusí někdo postavit a skončí s tělem ve škarpě a s hlavou v igelitovém pytli. Nevíme proč, ale odřezávání hlav tam mají hodně v oblibě. Jenže kdo si myslíte, že jsou štvanci pořád na útěku a zalezlí někde v norách jak Talibán, tak to prrr.

Zabijáci jsou taky přece lidi a i oni znají v Mexiku Facebook. A taky mají svoje kamarády a holky a zvířátka, co by rádi ukázali světu. Pravda, namísto pejska tedy doma chovají brokovnice a holky s nimi chodí proto, že mají hodně peněz, ale to jim vůbec nevadí, rádi se pochlubí.

Členové kartelů mají na Facebooku svůj zvláštní svět, a tady je jeden takový jednoho z nich. Třeba tam postnou auto plné marihuany nebo nahrají sexy tzv. selfie fotku, tedy fotku sebe sama, kde už snad jen chybí duckface k dokonalosti. Proč to dělají? Tak hlavně aby se jich lidé přestali bát a trošku to zlepšilo povědomí o kartelech samotných. Sice jsou schopni vám uříznout hlavu, ale taky mnoho svých peněz dobrovolně darují obětem přírodních katastrof, nespravedlivého zločinu nebo chudým vesnicím na rozvoj.

Jak říkám, je to prostě zvláštní svět. I na Facebooku.

Související články

Další články