Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Facebook jde proti závisti: Lajky už neuvidíte

Facebook
Po vzoru sociální sítě Instagram bude i Facebook zakrývat počet lajků a emotikonů u jednotlivých příspěvků či fotek. Informace o lajcích, které příspěvek nasbíral, nově uvidí pouze samotný autor. Dlouho se mluví o tom, že počty lajků jsou sice pro uživatele důležité, ale na druhou stranu převážně u dětí může nedostatečný počet lajků vyvolat posměch ostatních vrstevníků.

Revoluce na Facebooku je tady. Do této chvíle všichni uživatelé mohli vidět u jednotlivých fotek či příspěvků počet lajků. Počty lajků jsou samozřejmě důležité nejenom pro samotné uživatele, ale také pro firmy, které chtějí navázat spolupráci s takzvanými influencery.

Bohužel i počet lajků má zejména na děti negativní dopad. Pokud má daný uživatel „nedostatečný“ počet lajků, může to vést k posměchu u ostatních vrstevníků, což se negativně odráží nejenom na uživatelově psychice.

Nyní Facebook experimentuje se zakrytím lajků. Schované lajky už firma testuje na některých trzích u aplikace Instagram. Začala nejdříve v Kanadě a během srpna se testování rozšířilo do Brazílie, Austrálie, na Nový Zéland, do Itálie a Irska.

Celkový počet udělených srdíček a seznam všeho, co uživatel lajkl, nebude vidět. Tyto informace se zobrazí pouze autorovi příspěvku.

Související články

Další články