Facebook se brání nařčení, že přes tuto síť dochází k ovlivňování politických procesů. A do budoucna plánuje velké změny – lov falešných profilů a tvrdší boj proti tzv. fake news. Facebook také oznámil, že ukončí spolupráci s firmami a společnostmi, které se zabývají shromažďováním údajů o spotřebitelích a pomáhají inzerentům při zaměřování reklamy na uživatele sociálních sítí.

Jedná se například o společnosti Acxiom či Experian. Vedení Facebooku tím chce vyslat signál, že chce chránit data a údaje jeho uživatelů.

Mark Zuckerberg nechce, aby v budoucnu zájmové skupiny přes Facebook ovlivňovaly volby a rozhodování uživatelů. Každý den bude společnost vyhledávat účty falešných uživatelů, které šíří politickou propagandu. Tyto účty chce Facebook nemilosrdně mazat. Facebook používá mechanismy, které upozorní na podezřelé chování účtu. Nezkoumá pak obsah, ale účet rovnou odstraní.

Facebook bude dále pátrat po nepravdivých informacích. Ty bude odstraňovat. Dejte si tedy pozor, co na síti sdílíte, abyste o svůj profil nepřišli.