Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tereza H. Výměna manželek The Voice Ewa Farna

Nejnovější kauzy

Facebook chystá drsný lov falešných účtů a lží. Může se to týkat i vás!

Mark Zuckerberg už zažil i lepší období.
Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg (33) už zažil lepší časy. Jeho společnost momentálně čelí velkému tlaku, že skrze síť Facebook lze ovlivňovat volby. Má se jednat například o prezidentské volby v USA. Zuckerberg se brání a chystá radikální kroky.

Facebook se brání nařčení, že přes tuto síť dochází k ovlivňování politických procesů. A do budoucna plánuje velké změny – lov falešných profilů a tvrdší boj proti tzv. fake news. Facebook také oznámil, že ukončí spolupráci s firmami a společnostmi, které se zabývají shromažďováním údajů o spotřebitelích a pomáhají inzerentům při zaměřování reklamy na uživatele sociálních sítí.

Jedná se například o společnosti Acxiom či Experian. Vedení Facebooku tím chce vyslat signál, že chce chránit data a údaje jeho uživatelů.

Mark Zuckerberg nechce, aby v budoucnu zájmové skupiny přes Facebook ovlivňovaly volby a rozhodování uživatelů. Každý den bude společnost vyhledávat účty falešných uživatelů, které šíří politickou propagandu. Tyto účty chce Facebook nemilosrdně mazat. Facebook používá mechanismy, které upozorní na podezřelé chování účtu. Nezkoumá pak obsah, ale účet rovnou odstraní.

Facebook bude dále pátrat po nepravdivých informacích. Ty bude odstraňovat. Dejte si tedy pozor, co na síti sdílíte, abyste o svůj profil nepřišli.

Mohlo by vás zajímat

Další články