Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Seriál Most!

Nejnovější kauzy

F2 v Monaku: Charouzovi hoši na bodech, Delétraz zajel parádní závod

Delétraz zajel parádní závod.
+ Dalších 6 fotografií
Před sezónou platil Artem Markelov za jednoho z největších favoritů na titul. Doposud se mu ale nedařilo podle představ týmu Rusian Time a možná i proto v Monaku startoval s novým šasi. A vida, hned vyhrál! Spokojen může být i majitel české stáje Charouz Racing System. Antonio Fuoco dojel osmý, Louis Delétraz na skvělém čtvrtém místě. Ital navíc do sobotního sprintu vyrazí z pole position.

Bylo to pořádné drama! Monako je okruh záludný a zároveň nesmírně krásný. Ale ať ho berete jakkoli, jisté je, že míst k předjíždění tu moc není. A tak, když hned po startu vyrazila špička tak, jak se seřadila v kvalifikaci a Albon s de Vriesem v závětří lehce ujížděli třetímu Markelovi, vypadalo to na jasnou záležitost. Ve 14. kole ovšem boural silně dotahující Norris s Boschungem a na trať musel safety car. A pak to přišlo! Alexander Albon se velmi pozdě rozhodl, že toho využije pro předčasnou výměnu pneumatik, překvapil tím za ním jedoucího de Vriese a havarovali u vjezdu do boxů. Místo pohodového dojezdu do cíle skončili! Markelov situace pohotově využil. Převzal první místo a po bezproblémové zastávce v boxech si dojel pro neohrožené vítězství.

Překvapili ovšem jezdci za ním. Pro druhé místo a tím i pro zdaleka největší úspěch své kariéry si dojel Sean Gelael (Prema-Theodore). Jezdec z Indonésie přitom těžil z taktiky velmi časné výměny pneumatik, stejně tak jako jezdec na třetí pozici, bývalý pilot F1, Roberto Merhi (MP). Výborný tah kupředu během závodu předvedli i Charouzův jezdec Louis Deletraz, který skončil výborný 4. a junior Genea Haase, Arjun Maini na 5. místě. Ind tak dojel hned před lídrem celkového hodnocení Landem Norrisem. Brit startoval jen ze 17. místa, velmi agresivní jízdou ale nakonec dojel pro body a udržel si tak první místo v šampionátu.

Druhý jezdec české stáje Charouz Racing System, Ital Antonio Fuoco, si závod pokazil tím, že po startu narazil do Ghiotta. Obdržel za to Drive-Through penalizaci, přesto dojel 8. a bude v sobotním sprintu startovat z pole position. To znamená, že se český fanoušek může těšit na velký závod. Protože kdo v Monaku startuje z prvního místa, může si pro něj také dojet až do cíle. I když, páteční závod ukázal, že může být všechno úplně jinak. Každopádně sobotní sprint můžete sledovat od 17. hodin na stanici Sport 2.

Mohlo by vás zajímat

Další články