Bylo to pořádné drama! Monako je okruh záludný a zároveň nesmírně krásný. Ale ať ho berete jakkoli, jisté je, že míst k předjíždění tu moc není. A tak, když hned po startu vyrazila špička tak, jak se seřadila v kvalifikaci a Albon s de Vriesem v závětří lehce ujížděli třetímu Markelovi, vypadalo to na jasnou záležitost. Ve 14. kole ovšem boural silně dotahující Norris s Boschungem a na trať musel safety car. A pak to přišlo! Alexander Albon se velmi pozdě rozhodl, že toho využije pro předčasnou výměnu pneumatik, překvapil tím za ním jedoucího de Vriese a havarovali u vjezdu do boxů. Místo pohodového dojezdu do cíle skončili! Markelov situace pohotově využil. Převzal první místo a po bezproblémové zastávce v boxech si dojel pro neohrožené vítězství.

Překvapili ovšem jezdci za ním. Pro druhé místo a tím i pro zdaleka největší úspěch své kariéry si dojel Sean Gelael (Prema-Theodore). Jezdec z Indonésie přitom těžil z taktiky velmi časné výměny pneumatik, stejně tak jako jezdec na třetí pozici, bývalý pilot F1, Roberto Merhi (MP). Výborný tah kupředu během závodu předvedli i Charouzův jezdec Louis Deletraz, který skončil výborný 4. a junior Genea Haase, Arjun Maini na 5. místě. Ind tak dojel hned před lídrem celkového hodnocení Landem Norrisem. Brit startoval jen ze 17. místa, velmi agresivní jízdou ale nakonec dojel pro body a udržel si tak první místo v šampionátu.

Druhý jezdec české stáje Charouz Racing System, Ital Antonio Fuoco, si závod pokazil tím, že po startu narazil do Ghiotta. Obdržel za to Drive-Through penalizaci, přesto dojel 8. a bude v sobotním sprintu startovat z pole position. To znamená, že se český fanoušek může těšit na velký závod. Protože kdo v Monaku startuje z prvního místa, může si pro něj také dojet až do cíle. I když, páteční závod ukázal, že může být všechno úplně jinak. Každopádně sobotní sprint můžete sledovat od 17. hodin na stanici Sport 2.