Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2019 Extra Host (pořad) demonstrace proti Babišovi Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Extrémní vedro v Evropě zabíjelo: Zemřel tříletý chlapeček a dalších sedm lidí

Vlna veder
Vlna veder nadále sužuje Evropu a čtvrtek patřil k nejteplejším dnům. Kromě teplotních rekordů si ale horko vyžádalo i několik životů. Pět lidí zemřelo ve Francii, další dva ve Velké Británii a vůbec nejmladší oběť má tropické počasí v Rakousku. U našich jižních sousedů vyhasl život teprve tříletého chlapečka.

Evropa zažívá nejteplejší léto v historii zaznamenávání teplot. Nejvyšší rekord padl ve Francii, v jejíž metropoli naměřili 42,6 stupňů. Rekordy se ale přepisovaly v dalších dvanácti zemích.

Kromě toho si však vlna veder vyžádala i několik obětí. Ve Francii podle informací bbc.co.uk zemřelo pět lidí, další dva životy v důsledku horka vyhasly ve Velké Británii. K vůbec nejsmutnějšímu úmrtí došlo v Rakousku, kde zemřel teprve tříletý chlapeček.

Ten trávil prázdniny u prarodičů, jimž zřejmě vlivem nepozornosti utekl z domu do auta. V rozpáleném voze usnul a našli ho až příliš pozdě. Po hodině už nedýchal.

Meteorologové varují, že se v evropských městech můžeme dočkat ještě vyšších teplot. Na pozoru je především Francie, kde v roce 2003 zemřelo kvůli vedrům bezmála 15 tisíc lidí. Platí tam výstraha a doporučení, aby lidé vůbec nevycházeli a pracovali raději doma. Zavřeno mají i některé školky.

V západní Evropě by se mělo v následujícím týdnu naštěstí výrazně ochladit. V Česku si na snesitelnější teploty budeme muset ještě počkat.

Mohlo by vás zajímat

Další články