Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

EXTRÉMNÍ MRÁZ zachvátil nejenom Česko, ale celou Evropu: TADY je situace nejkritičtější!

Počasí v následujících dnech bude nepříjemné.
Zdroj: Profimedia
Se silnými mrazy nebojujeme pouze v Česku. S rozmary počasí se musí vypořádávat velká část Evropy. Severní část kontinentu sužují extrémně nízké teploty, jichovýchod zase pokryla ohromná vrstva sněhu. Na pomoc musela dokonce vyjet armáda.

Velká část Evropy se ocitla pod sněhem a je sužována extrémními mrazy. Brutálně studené počasí se nevyhýbá ani Česku, jak už jsme psali.

Co se teplot týče, asi nejhůře je na tom Skandinávie. Na většině míst v severských zemích v sobotu klesly teploty pod –15 °C. Na výrazné ochlazení se v následujících hodinách musí připravit i Francie a celá střední Evropa. Právě ze severu se k nám totiž žene velmi studený vítr.

S rozmary počasí se potýká i jihovýchodní Evropa, zejména balkánské země. Nejkritičtější je situace v Chorvatsku. Až příliš štědrá sněhová nadílka uvrhla zemi do chaosu. Kolabuje doprava a do ulic se musela vypravit armáda, která pomáhá vyděšeným lidem.

A tady si přečtěte detailní předpověď pro Česko na následující dny. Nebude to žádný med!

Související články

Další články