Jestli jste ochotni pro to, abyste shodili nějaká kila navíc, udělat cokoliv, nad touhle metodou určitě chvíli zaváháte! Je totiž extrémně bolestivá a ti, co ji podstoupí, jsou nuceni užívat pouze tekutou stravu.

A jak to funguje? Na jazyk vám odborníci přišijí plastovou náplast šesti stehy. Bolest, kterou při jídle pocítíte s tímto předmětem v puse, se nedá srovnat ani s mučicími nástroji. Tento zákrok vyzkoušel v roce 2009 v Beverly Hills lékařský tým v čele s plastickým chirurgem Nikolasem Chugayem. Podle něj můžete za měsíc zhubnout až třináct kilogramů. Bohužel se tato metoda neobjede bez vedlejších účinků. Doktor Chugay varuje, že pacientům může otéct jazyk a po sundání náplasti mohou mít problémy s řečí.

Náplast se může nosit maximálně jeden měsíc, protože potom dochází k obnově jazykové tkáně a materiál by mohl začít prorůstat do jazyka. Během této doby přijímáte zhruba 800 kalorií denně v podobě tekuté stravy. Toto množství prý splňuje nutriční potřebu a maximalizuje výsledky hubnutí.

Náplast je vyrobena z plastu, který je běžně používán při operaci břišní kýly. Cena tohoto zákroku je kolem 2 000 amerických dolarů (asi 40 000 Kč) a od roku 2009 ho podstoupilo více než 60 žen. Ve Venezuele, kde ženy utratí ročně 20 % svého příjmu za kosmetické úpravy, ale zaplatíte pouze 150 dolarů (asi 3 000 Kč). Na klinice v Caracasu provádějí tento zákrok od roku 2011 a zájem o něj projevilo více než 900 klientek. Yomaira Jaspe, která tuto proceduru podstoupila, uvedla, že je to pro ni jediná efektivní metoda, jak zhubnout.