Teprve devětadvacetiletý Michael Lehberger měl nedávno ve svém bytě srdeční kolaps a byl si nucen zavolat záchrannou službu, a není ani divu. Mladý Němec totiž váží 400 kilo, takže by měl být spíš rád, že tahle brzká srdeční příhoda nebyla jeho poslední.

Extrémně tlustý muž ale doopravdy klepal na nebeskou bránu, a to proto, že se doktoři k němu nemohli dostat. Tedy – mohli, ale ne ti v nemocnici. Michael je tak strašně tlustý, že nebylo možné jej snést do sanitky, museli proto přivolat hasiče, kteří se k Michaelovi probourali a dolů ho snesli na lžíci bagru.

Tahle vysoce potupná záchranná operace, která trvala šest hodin, snad mladého muže donutí se zamyslet nad svou životosprávou a něco se svým tělem dělat. Z bytu nevyšel už přes dva roky a celý čas strávil jen přežíráním se na posteli.

Ředitel nemocnice se prý s podobným případem nikdy nesetkal. Nejenže mu pacienta přivezli pozdě, ne vlastní vinou samozřejmě, ale hlavně musí mít speciální pokoj, kde je vše akorát tak velké, aby se nikde nezaseknul.

O důvod víc dát se na dietu.