Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

eXtra vizážistický kurz: 4 způsoby, jak vybrat ten váš odstín rtěnky

eXtra vizážistický kurz: 4 způsoby,  jak vybrat ten váš odstín rtěnky
Zdroj: profimedia.cz

Ženy se v tomhle směru dělí na dvě skupiny - na ty, které rtěnky milují, a na ty, které je nesnesou. Možná ještě stále patříte do druhé skupiny, protože jste zatím nenašla tu svou milovanou barvičku. Při výběru se řiďte:

1. Odstínem vaší pleti

Volba barvy by se měla vázat zejména na odstín vaší pleti. Bledulkám se obecně doporučuje volit světlejší barvičky - třeba korálovou nebo světle růžovou. Zapomeňte na tmavě fialové nebo hnědočervené. Praly by se se zbytkem obličeje. Snědším typům dívek a žen se budou hodit barvy, které podtrhnou opálení nebo přirozenou olivovou pleť. Tmavě růžová nebo brusinkově červená - to jsou barvičky pro vás. Zvláštní kategorií jsou zrzečky s bledou pihatou pletí, které by se měly držet právě rezavých, chcete-li oranžových odstínů. Od světle oranžové až po tu tmavou, téměř sytě rudou.

2. Tvarem vašich rtů

Barvu byste měly vybírat i podle tvaru rtů. Ženy s užšími rty nechť se vyhnou tmavým barvám, které rty opticky zmenší. Pořiďte si světlejší konturovací tužku (korálově růžová, broskvová, béžová) a rty s její pomocí lehce zvětšete. Pak je vyplňte rtěnkou stejné barvy a přetřete bezbarvým leskem na rty.

3. Denní dobou

Vyhněte se upířímu looku, a to i v případě, že patříte mezi hysterické fanynky Roberta Pattinsona. Přes den se kroťte a volte méně nápadné odstíny. Večer a v noci je povoleno všechno. À propos - vyrazit na mejdan nebo rande bez rtěnky je pro femme fatale něco nemyslitelného. I přírodní tělová barva totiž udělá na vašem obličeji hodně parády.

4. Věkem

Náctiletým stačí bohatě bezbarvý nebo lehce zabarvený lesk na rty, popřípadě světlejší rtěnka kombinovaná s balzámem. Dvacítky a třicítky si mohou dovolit experimentovat. Vyzkoušejte kromě fuchsiové, borůvkové nebo sytě rudé také zlatou. Zvlášť teď v létě s ní zazáříte. A ženy od čtyřiceti let výš? Ty už zřejmě samy dobře vědí, která barva rtů jim sluší nejvíce.

Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy