Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

eXtra poradna: 5 rad, jak přežít letošní Vánoce

Dejte si bacha, abyste nedopadli jako váš kapr.

Je to tady. Vánoce. Vaše noční můra. Možná by se vám hodilo pár eXtra chytrých rad, jak letos Vánoce přežít v klidu a zdraví.

1. Hlavně se nepodělat

Nestihli jste umýt okna, máte jen tři druhy cukroví a nadílka bude kvůli vašim nízkým příjmům hodně chudá? Nenechte se strhnout okolní hysterií a povzneste se. Nalijte si víno, zapalte svíčku a dejte si nohy nahoru. I o tom jsou Vánoce.

2. Nereagujte

Přes svátky se potkáte se členy rodiny, jejichž společnost během roku nevyhledáváte. Zřejmě z toho důvodu, že si třeba úplně nerozumíte. Nenechte se vyprovokovat k hádkám, nepouštějte se do kontroverzních debat. Opět můžete namísto toho zkusit tu svíčku a víno… hodně vína…

3. Nepřežírejte se

Pokud víte, že váš žaludek nebo žlučník nezvládají zpracovávat mnoho jídla najednou, zkuste se ovládat. Mezi jídly pijte čistou vodu a občas vstaňte od televize a jděte se projít. Ne do kuchyně, ale ven.

4. Schovejte žiletky, diazepamy a oprátky

Vánoce jsou obdobím, kdy jsme tak nějak všichni citlivější než jindy. Máme čas přemýšlet, bilancovat, uvědomujeme si spoustu věcí, třeba samotu nebo nepovedené děti, neschopné manžely… cokoliv… Sebevražedné pomůcky proto ukliďte na bezpečná místa a opět přichází na řadu ta sklenice vína a nohy na stůl.

5. Svíčky, rybí kosti, plynové trouby

V těchto dnech se kolem vás děje spousta věcí, je jasné, že jste rozptýlení, nesoustředění. Každoročně slýcháte historky o tom, jak někdo shořel i se svou vánoční jedličkou nebo jak se někdo udusil rybí kostí. To se může poměrně jednoduše stát i vám. Buďte ve střehu. Nebo si obalte řízek.

Související články

Další články