1. Slušný Čech se umí narodit, tj. je počat v bílé rodině. Pokud tomu tak není, má v sobě aspoň tolik poctivosti a již ve velmi brzkém věku se z naší země dobrovolně deportuje.

2. Slušnému Čechovi nevadí homosexuálové, ALE! Pokud on sám v sobě objeví lásku ke stejnému pohlaví, hlavně s tím nikoho neobtěžuje na veřejnosti. Žádné pusinky a držení se za ruce se svým partnerem. Slušný Čech nechce kazit morálku mládeže a nebohým chodcům nezpůsobuje duševní otřes. Obecně je slušný Čech tolerantní vůči lidem mnoha náboženských vyznání, národností či různých odchylek od normálu, ale, ale, ale. Všechno prostě má svá ALE, a jak říká slušný Čech, „vocaď pocaď“.

3. Slušný Čech se spokojí s málem a nedráždí své spoluobčany slušně placenou prací. Raději si nedoplní kvalifikaci a zůstane v zaměstnání, které nesnáší, a všechno to svede na Kalouska, Romy a Havla, než aby něco udělal. Ještě by dostal místo, kam bude opravdu rád chodit a bude hodně vydělávat, a co by si o něm ostatní pomysleli?

4. Když zato přijde k hodně penězům někdo jiný, slušný Čech jako první vyzvídá, zdali bylo všechno řádně zdaněno. Když se někomu daří v podnikání, slušný Čech cítí ve vzduchu podvod a mafii. Když je někdo v zahraničí unesen, slušný Čech má starosti, zda si zajatec platí v přestávkách mezi mučením zdravotní pojištění v ČR. Pořádek musí být!

5. Už primárně – slušný Čech nejezdí do dalekých a nebezpečných krajin, protože ví, co všechno hrozného se mu tam může přihodit. A kdyby ho, nedejbože, třeba unesli, nechce tím nijak znepříjemňovat životy zbytku národa. Toho totiž trápí už jenom skutečnost, že o tom musí v rámci svých pivních dýchánků mluvit v hospodě.

6. Slušný Čech nepřivede svou partnerku do očekávání pěti potomků a slušná Češka má při podobné nehodě v sobě tolik soudnosti, že si zajde na potrat. Pokud si děti nechá, tak aspoň neotravuje veřejnost se žádostí o pomoc. Odmítne všechny nabízené dávky a raději v bídě a hladu skoná v nevytopeném bytě.

7. Slušný Čech se pravidelně angažuje na internetových diskuzích. Dřív se slušní Čechové soustřeďovali především na portálu novinky.cz, ale dnes je můžete najít prakticky všude. Znalost pravopisu není třeba; slušný Čech na to stejně během školních let neměl moc času, protože na rozdíl od dnešní mládeže se spíše věnoval pomoci rodičům a ze slušnosti k poctivě pracujícím si další vzdělání už ani nešel dodělat.

8. Slušný Čech se neodvažuje onemocnět rakovinou, a když už nemá tolik ohleduplnosti, aspoň o tom nedělá v médiích osvětu a nepořádá kampaně jako Měsíc raka. Nechce dráždit naštvané matky, základ našeho státu.

9. Slušný Čech nerozlišuje mezi islamistickými teroristy a takzvanými mírumilovnými muslimy. Ví, že je to všechna jedna pakáž, která patří do plynu. A když už náhodou má někdo opačný názor, slušný Čech mu jasně vysvětlí, jak moc se mýlí a že je jenom pomatený, takzvaný sluníčkář, kterému to jednoho dne dojde, ale to už bude pozdě.

10. Slušný Čech ví, jaká sebranka politici jsou a jak dokonale ovládají umění populismu. Především proto je jeho oblíbencem Miloš Zeman či Tomio Okamura. Slušný Čech také nevěří všemu, co mu média předhazují, a ví, že komunismus byl doopravdy rájem na zemi a Hitler vlastně nebyl takový démon, jak nám jej dějepisáři předhazují.

Ať žijí všichni slušní Češi! Ať žije náš český národ!