Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Extra Host Stanislav Hložek: Odchod Petra Kotvalda dodnes nechápu, neustál slávu

+ Dalších 6 fotografií
Stanislav Hložek (65) spolu s o čtyři roky mladším Petrem Kotvaldem v osmdesátých letech bořili hitparády a takové davy fanynek, které přitahoval zpěv jejich hitů jako Holky z naší školky, Bílá královna, Diana a další, měl málokdo z českých umělců šanci poznat. Jak na svou bohatou kariéru Hložek vzpomíná? Podívejte se na rozhovor ve videu na začátku článku.

Hořký rozchod

S Petrem Kotvaldem, s nímž původně působili jako nerozluční parťáci, se rozešel už dávno, málokdo ale přesně ví proč.

„Strůjcem byl Petr, ale to bylo takové období, kdy stačilo natočit třeba Hoří! a byl by z toho hit. Už jsme se cítili muzikantsky dál a chtěli jsme dělat trošku složitější muziku. Byli jsme ale v té škatulce jednoduchých písniček. Na zájezdě v Rusku Petr najednou řekl, že pokud nevymyslíme něco jiného, že už ho to přestává bavit. Trošku mě zaskočil, ale dohodli jsme se, že si dáme měsíc na rozmyšlenou a pak si řekneme,“ řekl nám Stanislav Hložek

Jeho slova nebral příliš vážně, už brzy mu ale Petr Kotvald prokázal, že nešlo o žádné přehánění.

Neustál to

„Asi za čtrnáct dnů jsme měli mít v Praze televizi. A Petr tam nebyl, byl tam jen Karel Vágner. Řekl mi, že Petr skončil. Přitom já s ním mluvil ještě o půlnoci! On ale fakt oznámil manažerce, že končí. Chtěl prostě zpívat sám. Nechtěl být vázaný, aby mu pořád někdo něco přikazoval. Já jsem týmový hráč, díky sportu, tak já jsem byl na to zvyklý, řešit věci v partě. A Petr to nějak neustál. Tak se vydal na vlastní cestu. Což mě mrzelo a mrzí mě to dodneška,“ prozradil v pořadu Extra Host.

S bývalým kolegou se ale od té doby párkrát potkal a udělali spolu i několik koncertních šňůr. „Ty koncerty byly vždycky úžasné,“ naznačuje, proč ho Petrovo rozhodnutí stále mrzí.

Rozvod

Jak si Stanislav Hložek užíval neuvěřitelnou popularitu v 80. letech? Jak rychle tehdy dokázali vyprodat koncert? Proč se mu rozpadlo první manželství? Jak se dal dohromady se svou současnou ženou?

Jak vzpomíná na natáčení pohádky Plaváček s Ivetou Bartošovou? Jaký dojemný zážitek má s písničkou Můj čas ze seriálu Sanitka, která se stala hymnou řidičů vozů záchranné služby?

Zagorka

Proč nikdy nevyjel po Hance Zagorové, se kterou jeden čas také hojně vystupoval, i když se mu děsně líbila? A jak mu s Petrem dávala do těla? Jak ho přinutila, aby si udělal vysokou školu? V čem mu pak spolužáci jako slavné hvězdě pop-music dělali ze života peklo?

Proč se uchýlil k cimbálovce a kdo ho přemluvil k muzikálům, i když do nich za žádnou cenu nechtěl? Jaká knížka o něm nedávno vyšla a proč přemýšlí o další?

Jak dojemně mluví o svých dětech Standovi a Danušce z prvního manželství a Matym? Proč chtěl, aby jeho nejmladší dítě za žádnou cenu nevyhrálo Muže roku, což se nakonec přesto stalo

Na všechny tyto otázky i mnoho dalších Stanislav Hložek otevřeně odpovídá moderátorce Evě Decastelo (41) ve videu na začátku článku.

Další díl pořadu Extra Host přineseme v neděli 2. srpna 2020.

Předchozí díly

Všechny části pořadu zde

Výběr z předchozích dílů:

Extra Host

Extra Host z karantény

Související články

Další články