Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Extra Host Pavel Kožíšek: Lidé mi dobrovolně platí za podvádění, přísahal jsem, že kouzla neprozradím

+ Dalších 10 fotografií
Má povolání, které mu závidí kdejaká holčička nebo malý kluk. Pavel Kožíšek (49) se živí jako kouzelník a daří se mu dobře. Podívejte se ve videu na rozhovor pro pořad Extra Host, v němž prozrazuje hodně detailů ze zákulisí své tajemné branže.

Přiznaný podvod

Majitel Divadla kouzel Pavla Kožíška v Líbeznicích u Prahy a Muzea fantastických iluzí v pražské Vodičkově ulici sice bude už brzy padesátníkem, dětská hravost a radost z překvapení okouzlených diváků ho ale nikdy neopustily.

„Kouzelnictví je jediná branže na světě, která na férovku řekne: ‚Já tě budu podvádět, ty na tu hru dobrovolně přistoupíš a ještě mi za to budeš platit.‘ V jaké jiné profesi to je?“ řekl nám pyšně jeden z nejznámějších českých „čáryfuků“ Pavel Kožíšek

Synové v jeho stopách

Je tátou dvou chlapců a těší ho, že se za něj nestydí a naopak oba k jeho profesi aspoň částečně přičichli.

Oba dva kluci už kouzlí, vystupují v divadle jako hosté v pořadu Magická esa. Sedmnáctiletý syn jinak studuje hereckou konzervatoř, mladší, dvanáctiletý, je introvertnější, ale baví ho natáčení filmů. Má vlastní filmový štáb, zblbnul do toho všechny své kamarády,“ říká hrdý český Copperfield.

ext

Odhalen dítětem

Jakou náhodou se Pavel Kožíšek dostal k magii přes sbírání známek? Jak vznikají kouzla? Kolik stojí nákup cizích nápadů? Existují vůbec triky, které u konkurentů sám není schopný odhalit? Jak drahé povolání to je?

Kdo mu recenzuje nová čísla? Zná jeho manželka tajemství jeho kouzel? Jakou přísahu musí kouzelníci složit? Jak šestileté dítě prokouklo jeho trik, zatímco zkušení dospělí byli bezradní?

Čaroděj Brežněv

Jaká magická kouzla se divákům nejvíc líbí? Co je nejvíc „rozseká“? Které krásné hvězdné asistentky měl po svém boku? Co z nich udělá, pokud prozradí tajemství triků?

Jaký úspěch zažil v Japonsku? Čím ho fascinují optické iluze? Jak dokáže zařídit, aby návštěvníci jeho muzea posloužili jako oběd King Konga nebo jejich hlava skončila useknutá na talíři?

Proč mu v televizi udělali obočí sovětského generálního tajemníka Leonida Brežněva? Jak kouzlením odčaroval pokutu od policistů? Jak uspěl s magií i v rigorózní práci na vysoké škole?

Na všechny tyto otázky i mnoho dalších Pavel Kožíšek otevřeně odpovídá moderátorce Evě Decastelo (41) ve videu na začátku článku.

Další díl pořadu Extra Host přineseme v neděli 14. června 2020.

Předchozí díly

Všechny části pořadu zde

Výběr z předchozích dílů:

Extra Host

Extra Host z karantény

Související články

Další články

Nejnovější kauzy