Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Extra Host: Michal Viewegh popsal Evě Decastelo existenční potíže po klinické smrti a deprese

Zdroj: extra.cz
+ Dalších 7 fotografií
celý díl
Byl zvyklý vydělávat nadstandardní částky a koupit si cokoli, co se mu zamanulo. Pak ale před sedmi lety úspěšnému spisovateli Michalu Vieweghovi (57) praskla aorta, byl ve stavu klinické smrti a po probuzení z umělého spánku mu lékaři řekli, že má poškozený mozek. Jak se se situací vyrovnával a jak zvládal i to, že najednou léta neměl pomalu žádné příjmy? Pusťte si video s exkluzivním rozhovorem, který vedla vzhledem i otázkami atraktivní Eva Decastelo.

Bratr o něm řekl, že po zdravotních peripetiích přehodnotil veškeré své priority a zdaleka není tak povrchní. Co na to sám spisovatel? „Rád bych věřil, že jsem se změnil v charakternějšího člověka s hlubším náhledem na život. Asi na tom něco je. Když pomalu rok trávíte v nemocnici a pak léta v domácí rekonvalescenci a přestanete chodit do baru, jezdit na drahé dovolené a podobně, většinu času sedíte doma a meditujete. Někdy nechtěně, protože vás nic nebaví, ani číst knížky, máte deprese a berete antidepresiva. To je ale pozitivní stránka proměny, že to člověka udělá hloubavějším, méně povrchním, víc si váží věcí i zdánlivých banalit, kterých si předtím nevážil, jako je procházka s dětmi, grilování u sousedů a podobně,“ prozradil v našem zbrusu novém pořadu Extra Host

„Když jsem byl úspěšný povrchní hédonista, psal jsem lehkovážně, vše jsem považoval za samozřejmé, i to, že mi to psaní jde, že vydělávám dost peněz, že můžu kamkoli. Pak přišla krize, kdy jsem plakal v bance a pomalu mi hrozilo, že nesplatím hypotéku, a opustila mě manželka. Prožil jsem si všechny fáze života. Bylo to nevyžádané školení, nechtěl bych to prožít znovu, ale dnes už to osudu nevyčítám, jsem za to vděčný,“ řekl na rovinu dříve uzavřený Michal Viewegh

Prozrazení

Evě Decastelo (41), která mu i zalichotila a ptala se s lidskostí sobě vlastní i na ta nejcitlivější témata, prozradil také to, proč mu nyní trvá psaní mnohem déle a jak to psychicky zvládá. Naznačil i možnost, že jedna kontroverzní postava promiskuitního alkoholika z jeho povídek měla velmi lehké autobiografické prvky.

Ublížila mistru slova velmi úspěšná konkurence (Radka Třeštíková, Patrik Hartl)? Jak se psaním uživí nyní? Jaký byl jako puberťák? Jak dcery reagovaly na loňskou záměnu Jak zvládá vaření nebo touhu přítelkyně po dalším dítěti? Jaký je vůbec otec a dědeček? Co nového vydal a ještě brzy vydá? To vše se dozvíte v přiloženém videu na začátku článku.

Další díl pořadu Extra Host s neméně zajímavým zpovídaným uvidíte v sobotu 26. října v 19 hodin.

Související články

Další články