Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Extra Host Jan Bendig: Po SuperStar jsem byl na dně, zachránila mě láska k manažerovi

+ Dalších 8 fotografií
ROZHOVOR
Jan Bendig (26) se před jedenácti lety zapsal do paměti československých diváků v SuperStar, po soutěži mu ale pečení holubi do úst nelétali. Co ho zachránilo od bídy? Nejen o dobách krize promluvil v našem rozhovoru pro pořad Extra Host, který si můžete pustit ve videu.

Bez práce

V roce 2009 skončil v soutěži čtvrtý, všichni přes jeho mládí obdivovali výborný zpěv, nicméně mladičký naivní chlapec tehdy tvrdě narazil.

„Manažera mi dělal můj táta, vůbec jsme třeba nevěděli, že je třeba vydat nějakou písničku. Moji fanoušci tak neměli vůbec nic. Pomalu na mě zapomínali. Byl jsem pomalu připravený na to, že si najdu brigádu. Už jsem dokonce dva měsíce dělal v kině. Pomalu jsem neměl na nájem, rozpůjčoval jsem si peníze,“ vzpomíná na hořké začátky kariéry Honza Bendig (26).

Záchrana

„Bylo to těžké období. Pak přišel zlom, v který jsem už ani nedoufal. Souvisel s tím, že jsem se poznal s přítelem Lukášem. Zpočátku mi manažera nechtěl dělat. Odešel jsem tehdy z boybandu, Lukáš mi pomáhal tehdy i finančně a nemohl se dál dívat na to, jak se mi daří. Chtěl mi jen pomoci s jednou písničkou. S tou ho to začalo bavit a už se toho nepustil. Dost mě toho naučil,“ říká zpěvák, který má dnes diář zaplněný k prasknutí.

Někdy musí zvládnout i čtyři vystoupení denně. Hodně mu pomohlo to, že dokázal v písničkách zkombinovat češtinu a romštinu. Díky tomu má vystoupení nejen u nás a na Slovensku, ale i v zahraničí.

Rasismus

Jak moc coby velmi dobrý tanečník touží po nabídce ze StarDance Proč se po emigraci rodiny do Velké Británie vracel do Česka? A proč to tu dlouho po comebacku absolutně nesnášel? Jaké těhotenské nálady nyní mívá jeho nejlepší kamarádka Monika Bagárová (25)?

Jak se srovnává s rasismem? Proč ho zakázali hrát v rádiu? Jakou radost udělali dívence z Chanova? Jak se stal internetovým fenoménem první romský seriál s názvem Ďábelské cikánky, v němž vystupuje s partnerem i bratrem?

Na všechny tyto otázky i mnoho dalších Jan Bendig otevřeně odpovídá moderátorce Evě Decastelo (41) na začátku článku ve videu.

Další díl pořadu Extra Host přineseme v neděli 1. března 2020.

Předchozí díly

Všechny části pořadu zde

Výběr z předchozích dílů:

Související články

Další články