Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Extra Host Jan Antonín Duchoslav: Smrt Ivety Bartošové? Vím najisto, kdo za ni může

+ Dalších 11 fotografií
Herec, moderátor a podnikatel Jan Antonín Duchoslav (55) přišel s Ivetou Bartošovou (†48) pracovně do styku jen na krátkou chvíli, jejich setkávání bylo ale tak intenzivní, že dobře pronikl do zákulisí jejích problémů. I proto dnes bez rozpaků říká, že ví, kdo je viníkem její sebevraždy. Podívejte se na rozhovor pro pořad Extra Host ve videu.

Poslední šance

Bylo to v létě roku 2012, kdy na tom Iveta Bartošová zase byla mizerně, tenkrát ale dostala vlastně úplně poslední šanci na záchranu svého života. Nově vznikající TV Pětka se rozhodla natočit časosběrný dokument o její přeměně z trosky ve znovuzrozenou pěveckou hvězdu.

Vše mělo po pár měsících vyvrcholit koncertem v pražské Lucerně. Stanice jí najala všechny odborníky, tým spolupracovníků, pravidelně také chodila do talkshow, kterou uváděl Jan Antonín Duchoslav (55).

Vnucený alkohol

„Iveta byla na začátku strašně dobrá. Výzvu vzala vážně. Jak se ale začala osvobozovat od svých závislostí, začala se taky rovnat psychicky. A to Pepovi Rychtářovi nešlo pod vousy. Ztrácel nad ní kontrolu. Vzal proto skleničku sektu a přišoupl ji k ní se slovy: ‚Ivetko, napij se, to ti udělá dobře,‘“ popsal nám mrazivě moderátor někdejšího pořadu.

„A jak to dopadlo, už dnes víme. Nikdo ho za to nemůže odsoudit, ale morálně je jednoznačně zodpovědný za její sebevraždu. Je to jeho vina. Měl jí být oporou a ne uzurpátorem, který ji ovládá. On takový je, jinak to nedokáže, proto to dopadlo tak, jak to dopadlo,“ dodal herec.

Smutný konec

Ivetu Bartošovou po krachu všech snah o koncert před Vánoci 2012 čekalo ještě šestnáct měsíců života. Mezitím stihla naposledy upoutat mimořádnou pozornost celého národa svým útěkem do Itálie se Zdeňkem Macurou (46), pokorným návratem do náruče Josefa Rychtáře (62), narychlo uspořádanou svatbou a těsně před smrtí ještě posledním objevením se na veřejnosti ve velmi zuboženém stavu.

Praděda Jirásek

A co dalšího v rozhovoru s Duchoslavem zaznělo?

Je pravnukem Aloise Jiráska; v čem konkrétně se projevily spisovatelovy vlohy? Proč ho kritizuje? Z jakého důvodu nejde v jeho šlépějích? Z čeho pradědeček ve škole propadl? Kdo z jeho příbuzných Jiráska úspěšně vydíral a proč?

Jak je to ve skutečnosti s Duchoslavovým stamilionovým dědictvím? Čím si přivydělává na stavbách? V jakém neobvyklém oboru začal podnikat?

Musel do vězení

Za co dostal na vojně deset měsíců nepodmíněně? Kolik si nakonec odseděl? Jaké hlášky ze Sněženek a machrů na něj lidé dodnes pokřikují? A kdy to dělají v naprosto nevhodných situacích? Jakou radu do života v souvislosti s filmem dostal od Radka Brzobohatého

Proč byl pět let na otcovské dovolené?

Na všechny tyto otázky i mnoho dalších Jan Antonín Duchoslav otevřeně odpovídá moderátorce Evě Decastelo (41) ve videu na začátku článku.

Další díl pořadu Extra Host přineseme v neděli 5. července 2020.

Předchozí díly

Všechny části pořadu zde

Výběr z předchozích dílů:

Extra Host

Extra Host z karantény

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy