Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Extra Host Anna Slováčková: Co řekl o rakovině táta Felix a co je teď úplně nejhorší

Extra Host Anna Slováčková: Co řekl o rakovině táta Felix a co je teď úplně nejhorší
Zdroj: eXtra.cz
+ Dalších 17 fotografií
celý díl
Celá republika nyní drží palce zpěvačce a herečce Aničce Slováčkové (24), která i přes svůj nízký věk musí bojovat s rakovinou prsu. Exkluzivně pro náš web popsala všechny peripetie nemoci. Co ji omezuje a jaké má vyhlídky? Jak kuriózně na nemoc přišla? Podívejte se na celý rozhovor v pořadu Extra Host ve videu nad tímto odstavcem.

Že je Anna Slováčková nemocná, to ví už celá země. Otevřeně o své zákeřné nemoci mluví a pomáhá tak i ostatním ženám sebrat odvahu a jít na vyšetření. Jak ale vůbec na nádor přišla? Velmi paradoxně.

„Nějaký rok zpátky jsem si nahmatala bulku v druhém prsu. To se stalo ve dvaceti. Přišla jsem na to stejně jako teď, když jsem si snažila prsa narvat do podprsenky tak, aby vypadala co největší. Když jsem si je nahazovala a štelovala, nahmatala jsem si tam něco, co tam vůbec nepatří. Teď v červenci to mělo stejný průběh, když jsem si oblékala plavky a štelovala si prsa. Asi bych to měla přestat dělat, vždycky při tom přijdu na něco špatného,“ prohlásila otevřeně Slováčková v našem pořadu.

Velikost nádoru ji vylekala

„Teď jsem si přejela po druhém prsu. Bylo to hrozně velké. První bulka byla proti této malinkatá. Po dvou měsících jsme objednali biopsii a pak už tu historku známe,“ říká věcně Anička, která s nemocí bojuje statečně.

I když stále hraje a zpívá, následky chemoterapií už vnímá.

„I já na sobě cítím, že jsem unavená. Zadýchávám se o dost rychleji než kdy dřív. Je to všechno náročnější,“ popsala své stavy při léčbě.

„Tenhle typ rozhovoru byl nesmírně těžký. S takto vážnou nemocí mám bohužel osobní zkušenosti, můj tatínek zemřel na rakovinu slinivky. Moc mi ale pomohla samotná Anička tím, jak se k nemoci staví. Za to ji nesmírně obdivuju. Svým přístupem může zachránit spoustu životů. Když o tom veřejně mluví a té svini se nepodává, pomáhá tím řadě lidí. Jen já sama mám ve svém nejbližším okolí minimálně dvě kamarádky přes čtyřicet let, které nikdy na mamografu nebyly, díky Aničce už ale na něj šly,“ říká moderátorka pořadu Eva Decastelo (41).

Strach

„Anička přišla s rouškou, kvůli oslabené imunitě se musí chránit proti infekcím. Ujistili jsme ji, že v našem štábu není nikdo nemocný. Přistoupili jsme k tomu zodpovědně, určitě bychom ji nechtěli nakazit,“ dodala Decastelo.

Opravdu Slováčková dostala prostřední jméno Jůlie po slavné žížale Dády Patrasové (63)? Prozradil její rakovinu médiím tatínek (76)? Jak se smířila se ztrátou vlasů? Jaká ji čeká budoucnost? Čemu se po oznámení nemoci smála a proč hned nato začala plakat?

Anna odpovídala moderátorce Evě, která ví, na co a jak se ptát, na všechny její otázky. Budete se divit, co všechno jste o těžce zkoušené Aničce nevěděli.

Další díl pořadu Extra Host s Osmanym Laffitou přineseme již v neděli 24. listopadu v 19 hodin.

Předchozí díly

Pusťte si i další již uveřejněné díly pořadu Extra Host:

Krajčo a Charlotte si duet nestřihli: Proč s Gottovou dcerou nezapěli Srdce nehasnou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy