Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Veronika Kopřivová Horoskop Počasí Černobyl

Nejnovější kauzy

eXtra cestování: 6 tipů, jak přežít dlouhé cesty letadlem

1. Rezervujte letenky včas

To má totiž jednu nespornou výhodu: budete si moct vybrat sedadla. Zamluvte si místo u uličky, ať si můžete kdykoli odskočit na toaletu nebo se jít protáhnout, aniž byste museli přelézat klimbající spolucestující. A pamatujte, že nejvíc místa na nohy mají sedadla u nouzových východů.

2. Zvolte správné oblečení

S minišaty a botami na jehlách možná sbalíte pilota, ale jinak budete po celou cestu trpět jako pes. Oblékněte si něco měkkého a pohodlného – ideální jsou bavlněné legíny, delší tunika a pohodlná obuv. V letadle bývá často zima, mějte s sebou ponožky a svetřík. Super je mít s sebou i náhradní oblečení a převléct se do čistého těsně před přistáním nebo na letišti.

3. Kašlete na alkohol

Pokud se chcete v letadle kvalitně prospat, nepijte alkohol. Možná po něm rychleji usnete, ale rozhodně se nebude jednat o kvalitní spánek, protože alkohol spaní narušuje.

4. Hydratace

Vzduch v kabině letadla je vždycky dost suchý a velmi rychle dehydratuje vaše tělo. Pijte hodně vody a do kabelky přibalte minerální vodu ve spreji, kterou si sem tam osvěžte obličej. Mějte u sebe i malé balení krémů – na obličej, na ruce nebo i na nohy. Chladivý gel proti otokům nohou se vám také bude hodit.

5. Zacpěte uši

Letadla jsou často dost hlučná. Motory, klimatizace, opilí němečtí turisté, chroupání čipsů, šustění pytlíků… nezapomeňte si doma špunty do uší, rozhodně je oceníte.

6. Knihu s sebou

Možná si nevyberete z nabídky vysílaných filmů, ani si vedle vás nesedne žádný inspirativní člověk, s kterým byste prokecali celou cestu. Vezměte si s sebou knížku, která vás na pár hodin zabaví a také vám unaví oči, takže si nakonec aspoň trochu schrupnete.

Mohlo by vás zajímat

Další články