Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Exprezident Klaus slaví narozeniny: Připomeňte si jeho top hlášky

Václav Klaus
Zdroj: profimedia
Narozeniny

Prezidentem není od roku 2013, přesto Václav Klaus budí vášně dodnes. Ať už se to týká jeho názorů na globální oteplování, Evropskou unii či politiku. Bývalá hlava státu dnes slaví 80. narozeniny a vy si můžete připomenout jeho nejkontroverznější výroky.

Životní prostředí

"Ekologie není věda. S vědou nemá nic společného. Je to ideologie," uvedl Václav Klaus v aule Univerzity Palackého v Olomouci v roce 1995. O pár měsíců později obdržel cenu za Nejpitomější výrok z oblasti životního prostředí a ochrany přírody.

Greta Thunberg

"Greta je oběť fanatiků klimatického alarmismu a není k ní důvod se vyjadřovat. Je to ještě dítě a vůči jejím rodičům by měl zakročit norský Barnevernet," zaútočil ostře Klaus na mladou aktivistku po jejím projevu v sídle OSN v roce 2019. Nepřímo tak řekl, že by měla být odebrána rodičům.

Nakupování po sedmdesátce

„To je úplně šílený, já zírám. Ty desítky těch metrů. Já jsem nemohl najít jogurt. Ptal jsem se někoho: to je támhle doprava, pak ještě dvě uličky do toho atd. Pak jsem zjistil, že jsou to jen jogurtové výrobky a ty jogurty pak byly zase ještě v dalším… Já, prostý člověk, který znám asi tři druhy jogurtů… Zážitek, happening, já bych o tom měl napsat úvahu, nebo esej,“ popsal Klaus pro XTV jeho první návštěvu supermarketu, do kterého už nejspíš nezavítá.

Uražený odchod z Radiožurnálu

"Jste lidská zrůda," rozloučil se Klaus uprostřed rozhovoru pro Radiožurnál s moderátorem Vladimírem Krocem. Bývalého prezidenta vytočily otázky na údajné odeslání několika miliard do Ruska v devadesátých letech. Zpětně se Klaus vyjádřil, že je "hovňousek" a měl Krocovi dát pěstí.

Homosexualita

"Prague Pride není projevem homosexuality, ale homosexualismu, kterého se – stejně jako řady dalších módních 'ismů' – velmi obávám," vyjádřil se Klaus v minulosti na adresu LGBT průvodu. Ostatně jablko nepadlo daleko od stromu, Václav Klaus se vůči homosexuálům také vyjadřuje velice ostře a je, podobně jako tatínek, bojovníkem za tradiční rodinu.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy