Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Expremiéra Nečase obvinili: Lhal u soudu kvůli milence, hrozí mu 3 roky za mřížemi

Expremiéra Nečase obvinili: Lhal u soudu kvůli milence, hrozí mu 3 roky za mřížemi
Zdroj: profimedia
Petr Nečas
Portál Aktuálně.cz přišel s informací, že bývalý premiér Petr Nečas je obviněn z křivé výpovědi a nepravdivého znaleckého posudku. Toho se dopustil v kauze zneužití Vojenského zpravodajství. Lhaním chránil svou tehdejší milenku a dnes už manželku Janu Nečasovou. Byla hlavní obžalovanou a Nečas vypovídal jako svědek.

Bývalý premiér Petr Nečas v kauze zneužití Vojenského zpravodajství podal křivou výpověď. Lhal ve snaze ochránit milenku, nyní už manželku, Janu Nečasovou, tehdy Nagyovou.

Jana Nečasová letos v březnu dostala původně za zneužití pravomoci úřední osoby dvouletou podmínku. Městský soud v Praze ji letos v březnu trest zpřísnil na tříletý trest podmíněně odložený na pět let a zákaz vykonávat ve státní správě vedoucí funkce po dobu deseti let.

Nečasová byla hlavní obžalovanou v případu. Jana úkolovala tajnou službu, aby sledovala tehdejší manželku Nečase Radku. Nečas svou tehdejší milenku bránil a za objednavatele u soudu prohlásil sebe. Zprvu však vypovídal, že o sledování nevěděl.

Kriminalisté shromažďovali a prověřovali důkazy z křivé výpovědi od letošního srpna. Nyní bylo zahájeno formální obvinění. Bývalému premiérovi hrozí žaloba, a pokud se k soudnímu jednání dostane aktuální kauza, hrozí mu až tři roky odnětí svobody.

Podle webu Aktuálně.cz se Nečas proti usnesení o zahájení trestního stíhání pokusil bránit podáním stížnosti. Ta mu ale byla jako nedůvodná zamítnuta.

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy