Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023

Exposlanec Škárka mluvil o nedonošených dětech jako o zrůdách: Teď přišel trest

Exposlanec Škárka mluvil o nedonošených dětech jako o zrůdách: Teď přišel trest
Zdroj: profimedia.cz
trest

Roční podmíněný trest se zkušební lhůtou na dva roky vyměřila ve středu soudkyně Okresního soudu Plzeň - sever za loňské nenávistné výroky o nedonošených dětech, mentálně postižených či neziskových organizacích bývalému předsedovi strany Věci veřejné a někdejšímu poslanci Jaroslavu Škárkovi (50). 

Bývalý poslanec hnutí Věci Veřejné Jaroslav Škárka má problém. Soudkyně Okresního soudu Plzeň - sever mu totiž za loňské nenávistné výroky o nedonošených dětech, mentálně postižených či neziskových organizacích napařila roční podmíněný trest se zkušební lhůtou na dva roky.

Uznala ho vinným z podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod. Hrozilo mu až tříleté vězení. Na svůj veřejně přístupný profil na Facebooku Škárka mimo jiné napsal o předčasně narozených dětech s nízkou porodní hmotností, že jsou to "nevyvinuté zrůdy".

Škárka prý vypil moc vína, proti rozsudku se odvolal

Škárka u soudu vinu přiznal. Řekl, že příspěvek psal pod vlivem většího množství vypitého vína. Vyjádřil lítost především nad expresivní formou svého vyjadřování, obsah ale hájil. Chtěl prý otevřít diskuzi o daných tématech. "Je mi líto formy, kterou jsem zvolil, asi jsem nedomyslel, že by se to opravdu někoho mohlo dotknout," uvedl. Proti rozsudku se ihned odvolal, není tedy pravomocný.

Finalistky Miss Czech Republic zahalené do písku: Krásky nafotily dechberoucí snímky v rozpálených dunách

Další články

Nejnovější kauzy