Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Exploze pohádek v televizi začíná! Tady jsou 3 hlavní důvody, proč ji odpálit právě Andělem Páně

Exploze pohádek v televizi začíná! Tady jsou 3 hlavní důvody, proč ji odpálit právě Andělem Páně
Zdroj: se souhlasem České televize
Připraveni? Zhluboka nadechnuti, než se znovu otevřou archivy a ze všech možných ročníků se na vás sesype lavina pohádkových filmů?

Pokud ne, snad vás do té správné nálady aspoň trochu vpraví dnešní Anděl Páně.

Tady jsou čtyři důvody, proč by právě on měl být jasnou volbou k večernímu zdobení stromku:

1. Anděl Páně je důkazem, že také novodobá česká kinematografie dokáže natočit dobrou pohádku

Co si budeme povídat, zlaté časy pohádek leží v trochu jiné éře tuzemské kinematografie. Kde byli jindy filmaři stíháni těžkou rukou cenzury a vševědoucí Velký bratr z nich nespustil oči, byly pohádky víceméně bezpečným teritoriem k vyjádření jejich tvůrčích snah. A právě v době socialistické republiky Češi dokazovali, že jsou na ně opravdu mistři. Naštěstí se ale i dnes najdou světlé výjimky, které dávají na zašlou slávu opět vzpomenout.

Anděl Páně režiséra Jiřího Stracha budiž jednou z nich. Je to inteligentní příběh, který osloví děti i dospělé. Má hlavu a patu, ale přesto stále nezapomíná na svůj hlavní žánr a diváka obklopuje tím pravým pohádkovým magičnem. A nechybějí mu ani vtipné (čti: opravdu vtipné, ne ty trapné, dělající z dětských diváků a nás blbečky) dialogy a zdařilý hudební doprovod. Anděl Páně se právem stal novodobou vánoční klasikou.

2. Skvělé herecké obsazení

Vedle všech již vyjmenovaných kladů se snímek může pyšnit také výborným hereckým obsazením, jemuž vévodí Ivan Trojan v roli anděla Petronela a Jiří Dvořák jako jeho čertovský protějšek. V dalších rolích se pak můžete těšit na Jiřího Bartošku, Kláru Issovou, Oldřicha Navrátila, Zuzanu Kajnarovou nebo třeba lamače ženských srdcí Davida Švehlíka.

3. Uvidíte sníh

Takový ten bílý prášek (neplést s kokainem – pozn. autorky), který někdy padával z nebe, na dotek byl studený, ale na pohled krásný, pokud byly zrovna ty správné teploty pod nulou, pamatujete? A v Andělu Páně ho bude spousta; no není to úžasné?

Krajčo a Charlotte si duet nestřihli: Proč s Gottovou dcerou nezapěli Srdce nehasnou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy