19 dní na ostrově po vzoru trosečníka si objednala jako klasickou dovolenou. Neměla absolutně žádné tušení, jak se v takové situaci chovat, natož jak si zajistit potravu.

Bez znalostí a zkušeností se vypravila vstříc svému osudu. S sebou měla pouze lupu, aby si mohla rozdělat oheň, a kopí, aby si mohla něco ulovit.

Za tuto dovolenou si sama s nadšením zaplatila, a tak musela čelit všemu úplně sama a opuštěná.

Mladé a odvážné Reikko tuto dobrodružnou dovolenou zařídila na přání cestovní kancelář, která se specializuje právě na opuštěné ostrovy po celém světě.

Nabízí obrovské množství míst, kde můžete prožít jedinečné zážitky jako opravdový trosečník. Reikko je zatím první, která si vybrala tu nejextrémnější variantu.

Alvaro Cerezo, který celý projekt zrealizoval, řekl deníku MailOnline Travel, že když Reikko spatřil na letišti úplně poprvé, všiml si, že s sebou vůbec nic nemá. Žádná zavazadla, batohy, tašky. Jenom jedny džíny. Musel ji proto vzít do místního obchodu a pořídit jí druhé.

„Když jsem později zjistil, že nemá absolutně žádné zkušenosti, jak přežít na ostrově, vyděsilo mě to a měl jsem o ni opravdu obavy. Co pro mě bylo nejvíc stresující, byl fakt, že měla Reikko problém s odhalením možného nebezpečí, které na ni na ostrově číhá. Dál mě šokovalo, že necítila skoro žádnou bolest. Kráčela naboso po ostrých korálech, spala na tvrdé zemi a vůbec si nepřipouštěla, že by na ni v noci mohlo zaútočit nějaké zvíře,“ popisuje fascinovaně Alvaro Cerezo.

Reikko se brzy musela vypořádat s první velkou výzvou. Ulovit si něco k jídlu, musela se naučit rozbít kamenem kokos a za pomoci lupy si rozdělat oheň.

„Původně jsem si ostrov představovala mnohem menší, než ve skutečnosti byl. Najednou jsem dostala strach z toho být tam celých 19 dní bez možnosti utéct. Cítila jsem se velmi osaměle, jako bych byla jediným člověkem v celém širém moři. Ale na druhou stranu to bylo opravdu vzrušující. První den jsem byla šťastná, jenže ten pocit brzy pominul. Po druhém dni mi začalo být smutno a cítila jsem obrovskou bezmoc,“ vypráví statečná japonská dívka.

Mladá studentka humanitních věd přiznala, že ji to nikdy s ostatními moc nešlo a nebyla schopná navázat s někým přátelský vztah a socializovat se. Na pustém ostrově jí však došlo, že komunikovat s ostatními je důležité.

Uvědomila si, že by na opuštěném místě bez lidí žít nemohla. 19 dní o samotě ji mnohému naučilo a sáhla si na samé dno.

„Díky tomu jsem přišla na to, že si musím vážit úplně všech věcí, co v životě mám. Byl to nezapomenutelný zážitek,“ uzavírá Reikko.

Na všechna její dobrodružství, která na ostrově prožila, se můžete podívat ZDE.

My vám teď ukážeme, jak se jí podařilo rozdělat první oheň.

.