Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Expartner Bagárové má zákaz vstupu do Česka. Co Muradov provedl a jak se vídá s dcerkou?

Makhmud Muradov
Zdroj: Se souhlasem Makhmuda Muradova
+ Dalších 5 fotografií
Rozhovor
Známý MMA zápasník Makhmud Muradov má zákaz do Evropy, Česká republika mu odebrala vízum! "Prý jsem nebezpečný pro Českou republiku a pro veřejnost. Nevím proč, ani nevím z jakých důvodů," vysvětlil redakci eXtra.cz bojovník, který se hodlá soudit a vízum vybojovat zpět. Pro něj je celá situace mimořádně složitá, nejenže se momentálně nemůže vídat se svou dvouletou dcerou Ruminkou, ale navíc se mu značně zkomplikovala kariéra v UFC. Makhmud nám poskytl exkluzivní vyjádření! 

Kdo alespoň trochu sleduje bojové sporty nebo pak právě samotného uzbeckého zápasníka Makhmuda Muradova, moc dobře ví, že Mach vždy s hrdostí hájil dvě vlajky. Do každého ze svých zápasů nastupoval pokaždé s českou a uzbeckou vlajkou. To se však změnilo při jeho posledním zápase a nyní je jasný důvod.

Makhmud Muradov přišel o vízum

"Ano, bohužel je to pravda. Zrušili mi víza do Evropy," potvrdil Makhmud redakci eXtra.cz informaci o tom, že mu Česká republika odebrala vízum. Se zprávou přišel jako první deník iSport.blesk. "Prý jsem nebezpečný pro Českou republiku a pro veřejnost. Nevím proč, ani nevím z jakých důvodů. Bůh ví, asi mají nějakou informaci, můžou si něco vymyslet sami," objasnil zápasník redakci eXtra.cz důvod.

V minulosti se v Česku pokoušel získat i trvalé bydliště, ale neúspěšně."Nechtějí mi dát papíry už dlouho, asi šest nebo sedm let čekám. Nejdříve na schválení přechodného pobytu, teď na trvalý pobyt. I když mám dceru, tak mi nyní nakonec vízum zrušili," dodal Makhmud. Ten v Česku žil dlouhých 12 let. "Všechno, co jsem dělal dvanáct let, makal, pracoval, tak mi v jeden den všechno bez důvodů sebrali."

Situace se bude řešit u soudu

Makhmud tak musel opustit Prahu, kde má nejenže kamarády, trenéry, ale především svoji dvouletou dcerku Ruminku, se kterou se momentálně nemůže vídat. Nejen z toho důvodu si o vízum opět zažádá a celá situace se bude navíc řešit u soudu, jak Mach sdělil redakci eXtra.cz. "Budu si opět žádat o české vízum. Teď bude soud a nevím, jak to bude dál, ale snad se vše co nejdříve vyřeší a budu moct opět přiletět do České republiky."

Česko bere jako druhý domov

"Česko beru jako druhý domov. Nechci přijít o tu možnost tam být. Proto se budu soudit a věřím tomu, že ten soud vyhraju, nemají totiž důvod, proč by mě nepustili a vyhodili odtud." Nejdříve si však zažádá o evropské vízum, aby urychlil možnost vídání se s Ruminkou. "Nejdříve si budu žádat o jiné vízum, do Evropy. Snad brzy budu moct být v Evropě s dcerou," říká.

Zkomplikovalo mu to UFC kariéru

Odebrání víza Makhmudovi navíc zkomplikovalo i jeho kariéru. V současné chvíli zápasí pod největší světovou organizací UFC, kde ho v září čekal důležitý zápas ve Francii. "Měl jsem zápasit 3. září ve Francii, ale muselo se to zrušit. Makal jsem na to dlouho," říká zklamaně Mach.

Z blížícího se duelu musel odstoupit, ale jak říká Mach: Všechno špatný pro něco dobrý! "Přehodili mě do Abú Dhabí, kde je lepší karta. Všechno špatný pro něco dobrý, takže budu zápasit tam. Tam mě alespoň mohou přijet podpořit fanoušci z Uzbekistánu." Na tento zápas, ve kterém se Mach utká s Brazilcem Caiem Borralhem, se diváci mohou těšit 22. října 2022.


Královna platformy 18+ Kafuu: Plním zvláštní touhy fanoušků, chtěli po mně i to, abych škrundala, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy