Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Exmoderátor Slávek Boura obviněný z pašování drog: Jednou už ho odsoudili!

Zdroj: Martin France
+ Další fotografie
Vážné obvinění
Není to poprvé, co se Slávek Boura (54) dostal do křížku se zákonem. Tento týden byl obviněn ze zapojení do sítě pašeráků drog. Tahle partička, kterou tvoří 60 lidí, měla dohromady propašovat 800 kilogramů kokainu, heroinu a pervitinu. Boura by mohl skončit ve vězení až na 18 let, v minulosti už ho ale jednou odsoudili!

Slávek Boura (54) se proslavil v 90. letech coby televizní moderátor. Vystupoval vždy ve dvojici se svou tehdejší manželkou Markétou Mayerovou (51). Teď čelí obvinění z toho, že měl být součástí rozsáhlé sítě pašeráků drog.

Svou vinu ale Boura razantně popírá. "Jenom při té představě, že bych měl odněkud někam převážet drogy, mě už polévá studený pot. Mám silně negativní vztah k drogám. Nemám je rád, spíš je přímo nesnáším. Sám je neužívám a nikdy jsem je neužíval," řekl eXtra.cz exmoderátor.

Drogy měl pašovat v k tomu rafinovaně uzpůsobených kufrech s oblečením. Každá desta mezi Českem a Austrálií nebo Novým Zélandem mu měla vynést 150 tisíc korun. "Abych tahal dvacet kilo po kufrech, to bych přece poznal. Je to hloupost. Jsem v tomhle docela paranoidní a mám okoukané z filmů, jak se do podobných problémů lidé dostávají, takže vylučuju, aby na mě někdo zavěsil x kilo nějakých s*aček," odmítá obvinění Boura.

Síť pašeráků měla tvořit asi šedesátka lidí. Ti měli dohromady propašovat šílených 800 kilogramů kokainu, pervitinu a heroinu.

V případě, že se prokáže moderátorova vina, může strávit až 18 let za mřížemi. Už v minulosti byl přitom jednou odsouzen. Tenkrát vyfasoval jen dvouletý podmíněný trest odnětí svobody. Soud dal za pravdu obžalobě, která tvrdila, že Boura vydíral náchodského podnikatele. Muž, se kterým dřív provozoval noční klub, mu totiž dlužil peníze. S paralyzérem u hlavy ho Boura v Náchodě nutil podepsat směnku na 90 tisíc.

A stejně jako dnes, i v této kauze se Boura dušoval, že za nic nemůže a je nevinný.

Související články

Další články