Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Exministr zdravotnictví Adam Vojtěch slaví: Za pár dní získá nový titul Jeho Excelence!

Adam Vojtěch: Stěhuje se do Finska a získá nový titul!
Zdroj: Profimedia
Velvyslanec

Bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (35) má pořádný důvod k oslavám. Jak zjistil Blesk, již za dvanáct dní opustí Českou republiku a odcestuje do Finska, kde se stane novým velvyslancem v Helsinkách.

Bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch na svatého Valentýna, tedy 14. února, opustí Českou republiku. „Pan velvyslanec Vojtěch přebere zastupitelský úřad v Helsinkách 14. února 2022,“ prozradila webu Blesk mluvčí ministerstva zahraničí Lenka Do. Podle ní má bývalý ministr za sebou veškerá školení v Černínském paláci.

Není zatím jisté, zda s ním do Helsinek odletí i jeho manželka Olga (36) a společný pes Fido. Na tyto dotazy zmíněnému webu neodpovídal.

Vojtěch jako Jeho Excelence

Vojtěch měl převzít ambasádu jakožto Jeho Excelence, což je oslovení pro velvyslance, již minulý rok v listopadu. Kvůli hospitalizacím a zdravotním komplikacím prezidenta Miloše Zemana (77), který nemohl ani v říjnu a listopadu jmenovat novou vládu Petra Fialy, to muselo být odloženo. Poslanec totiž nemůže zároveň vykonávat i funkci velvyslance.

Veronica Biasiol o Survivoru: Těžké to je pro obě strany, po Báře se mi stýská už teď, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy