Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Exministr Prymula a práce na Hradě: Prezident Zeman chce epidemiologa ve svých službách

Zdroj: Twitter Jiřího Ovčáčka
+ Další 2 fotografie
spolupráce
U epidemiologa Romana Prymuly (57) platí, že když mu někdo zavře dveře, vrátí se oknem. Během minulého roku se vzdal postu náměstka ministra zdravotnictví, vlastní chybou přišel o funkci šéfa resortu zdravotnictví a také skončil i s pozicí poradce premiéra Andreje Babiše. Na Hradě však padl nápad, že by se mohl dostat do jejich řad.

Prezident republiky Miloš Zeman uvažuje nad tím, že naváže spolupráci s bývalý náměstkem a ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou Ten také jeden čas působil jako poradce premiéra Andreje Babiše (66) a právě do této role by byl opět postaven. Jen by byl rádcem hlavy státu. Blesku tuto informaci potvrdil Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček

"Pan prezident uvažuje o tom, že by nějakou formu spolupráce s panem profesorem Prymulou navázal," řekl Blesku Ovčáček. Prymula jakožto expert na epidemiologii by se mohl stát Zemanovým rádcem ohledně pandemie koronaviru.

Vzestupy a pády Romana Prymuly

Minulý rok na jaře působil Prymula jako náměstek tehdejšího ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha Babiš z Prymuly později udělal vládního zmocněnce a po rezignaci Vojtěcha se stal epidemiolog dokonce ministrem zdravotnictví. Ve funkci však vydržel zhruba měsíc.

Po všech vydaných opatřeních a doporučeních sám šlápl vedle a zlomil pod sebou větev. Blesk jej totiž v říjnu vyfotil, jak vychází z restaurace Rio's na Vyšehradu spolu s Faltýnkem Ani tehdy na něj však předseda vlády nezanevřel a postavil Prymulu do funkce vládního poradce. Když se však epidemiolog ukázal na fotbalovém utkání pražské Slavie, o funkci opět přišel

Související články

Další články