Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Exmanželka zesnulého Čechmánka: Dagmar zkritizovala život po hokejistově boku

Bývalá žena Romana Čechmánka popsala život po boku profesionálního sportovce.
Zdroj: Profimedia/koláž
+ Dalších 9 fotografií
úmrtí

Pouze před pár dny otřásla světem sportu zpráva o úmrtí hokejisty Romana Čechmánka. Ten si v poslední době procházel náročným obdobím. Pouhé čtyři dny po jeho skonu se mělo konat soudní jednání s bývalou ženou Dagmar. Jak píše web iSport, ta se problematice komplikovaného vztahu po boku sportovce věnovala již před deseti lety.

V neděli 12. listopadu navždy odešel do hokejového nebe bývalý brankář a šampion z Nagana, Roman Čechmánek. Ten se v posledních letech potýkal s velkými osobními problémy, a to zejména v oblasti financí a manželství. Jeho žena Dagmar se rozhodla, že se s šampionem z Nagana rozvede. Život po boku profesionálního sportovce pro ni byl náročný a jak uvádí iSport, tématice se věnovala již v roce 2013 ve své bakalářské práci.


Tématem její bakalářky na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně byla výchova dětí v rodině profesionálního sportovce. Čechmánková se dotkla hned celé řady témat, jako jsou například poměry, vlivy a odlišnosti v životě takové rodiny, a postěžovala si i na to, že takové soužití je mnohem komplikovanější, než jak ho vnímá veřejnost. Jméno Romana Čechmánka, tedy otce jejích 3 dětí, sice nezmínila, ale je jasné, jakou měla volba tématu motivaci.

Život po boku hokejisty vnímala jako velmi nejistý. „Není realita nakonec taková, že rodiny žijí v nejistotě, kam se budou stěhovat, kolik škol ještě děti budou nuceny vystřídat, kolik kamarádů ztratí a kolik nových získají, na jak dlouhou dobu jsou ochuzeni o své příbuzné, které město se stane jejich domovem?“ ptá se Čechmánková.

Celá rodina se musela Čechmánkovi podřizovat

Zkritizovala i fakt, že celá rodina se musí přizpůsobovat sportovci, a to i na úkor zájmu dětí. „V rodině, kde je vychováváno více sourozenců, není tedy zřejmě prioritou její osobní rozvoj, ale spíše se od ní očekává přizpůsobování se životnímu rytmu života vrcholového sportovce. I hrací dny se mění, a rodina si tak proto musí plánovat aktivity dlouhodobě dopředu,“ píše v práci na základě vlastních zkušeností.Velkou nejistotu spatřovala i co se týče finanční stránky. „Důsledkem zranění hráče může dojít k poruše ekonomické funkce rodiny, která představuje v rodině profesionálního hokejisty přerušení výkonu jeho práce, a tudíž tato situace s sebou nese možné problémy v uspokojování potřeb jistoty a bezpečí," přiznala manželka Čechmánka, jenž po sobě zanechal milionové dluhy.

Podle spisu byl bývalý hokejový gólman obžalován z dluhů, které nasekal svým podnikáním. Jak píše iDnes.cz, konkrétně se jednalo o nezaplacené faktury za práci firem a řemeslníků, kteří pracovali na Čechmánkově pivovaru ve Zlíně a bytovém domě v centru Holešova. Původně byla výše škody odhadnuta na 15 milionů, následně pak došlo k jejímu snížení na 7,2 milionu Kč.

Eva Podzimková o odmítnutí postelových scén: Přijdu si stará, je to trapné, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy