Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Exmanžel Gábiny Partyšové v maléru: Danielu Farnbauerovi hrozí až osm let vězení

Gabriela Partyšová a Daniel Farnbauer
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 15 fotografií
VYŠETŘOVÁNÍ
Když se Gabriela Partyšová (42) před časem dozvěděla, že se s ní chce Daniel Farnbauer rozvést, asi byla jako opařená. Je otázka, jestli by byla v takovém šoku i nyní a zda naopak teď nepociťuje vděk. Ukazuje se totiž, že nad podnikatelem visí Damoklův meč v podobě až osmiletého vězení.

Poškození věřitele

Podle deníku E15 má totiž realitní magnát Daniel Farnbauer být jedním z obviněných v kauze týkající se údajného poškozování věřitele. A podle média má být přímo jedním z hlavních organizátorů celé věci.

„Policisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) obvinili (na přelomu března a dubna – pozn. red.) celkem 8 fyzických osob ze spáchání trestného činu poškození věřitele,“ uvedl mluvčí centrály Jaroslav Ibehej.

Podvod z daňových rájů

„Zmíněné osoby se trestného činu podle našich závěrů dopustily tím, že v rámci probíhajícího insolvenčního řízení na základě fiktivních antedatovaných smluv měly z majetkové podstaty úpadce vyvést pohledávku v hodnotě cca 50 milionů korun,“ popsal obvinění osob.

„K trestné činnosti měly být využity zahraniční společnosti zčásti sídlící v daňových rájích,“ dodal.

Vazba se nekoná

Exmanžel Gabriely Partyšové (42) ve vazbě neskončil, stíhání všech obviněných je vedeno na svobodě. V případě pravomocného odsouzení mu podle právní kvalifikace případu hrozí od tří do osmi let vězení nepodmíněně.

Vše se mělo točit kolem zbankrotované realitní firmy Con Invest a podivností kolem jejího konkursu. Již delší dobu panovalo podezření, že z firmy v době, kdy už bylo jasné, že skončí v insolvenci, zmizel majetek.

Čachry s majetkem

Věřitelé firmy chtěli získat zpátky 43 milionů korun, které měla Con Investu dlužit Farnbauerova firma Vinohradská Development. Podle E15 v jeho firmě (ta drží lukrativní pozemky v centru Prahy související s miliardovým projektem na novou bytovou čtvrť) měla podíl i zkrachovalá Con Invest.

Farnbauer ale údajně Vinohradskou Development sloučil s další svou firmou Vinohradská Properties. Z původního padesátiprocentního podílu Con Investu se po fúzi a navýšení kapitálu stalo pouhých pět procent.

Související články

Další články