Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Exkluzivní vyjádření Zdeňka Trošky pro eXtra.cz: Šmíd (†47) bojoval s agresivním nádorem na plicích!

Režisér Troška se vyjádřil ke smrti Jaroslava Šmída!
Zdroj: Falcon/Profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
Českem otřásla zpráva o smrti herce Jaroslava Šmída (†47). Gay komunita spekuluje o tom, že za jeho předčasným odchodem mohl stát zánět průdušek a silná viróza. Objevily se i domněnky o AIDS. Ty však rázně vylučuje režisér Zdeněk Troška (62), který se exkluzivně vyjádřil pro eXtra.cz.

Jaroslava Šmída nejvíc proslavila role v komedii Doktor od jezera hrochů režiséra Zdeňka Trošky. Ten smutnou zprávu potvrdil a řekl, že ho Šmídova smrt velmi zasáhla. Poté, co se rozvířily domněnky o příčinách hercova předčasného skonu, jsme režiséra požádali, aby se ke spekulacím vyjádřil.

„Není to pravda, žádné AIDS, ale jakýsi agresivní nádor na plicích, který prý už metastázoval. Aspoň co mi volal kolega,“ prozradil Troška redakci eXtra.cz. „A pak přece každý, kdo je gay, nemusí umírat na AIDS,“ dodal režisér.

Ačkoliv role doktora Dobeška byla Šmídovou nejznámější, nebyla zdaleka jedinou. Diváci si ho mohou pamatovat i ze seriálů Ulice, Život na zámku, V.I.P. vraždy nebo První republika. Byl zejména divadelním hercem, až do nynějška působil v pražském Švandově divadle.

Související články

Další články