Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

EXKLUZIVNÍ VIDEO: Kovarčíkovi mohl v koupelně ke smrtelnému pádu pomoci alkohol! Tady je důkaz!

Zdroj: archiv
+ Další fotografie
Mrtvola kontroverzního producenta Petera Kovarčíka ležela v koupelně jeho pražského bytu čtyři dny poté, co zřejmě uklouzl při koupání. Nejasnosti kolem smrti, fámy o posledních měsících a letech Kovarčíkova života, snahy o zamezení v uveřejnění tohoto videa a za tím vším možná společný jmenovatel - alkohol.

Peter Kovarčík (†61) byl krom všeho i profesionál, co se mlžení o sobě samém týče, a tak množství spekulací o jeho životě i smrti zasvěcené nepřekvapí.

Média blízká PR oddělení muzikálových produkcí, na kterých se jako nastrčená figurka či koproducent podílel, píší nesmysly zejména o údajných tajných kontech a vlivu na exprezidenta Klause, eXtra od Kovarčíkovy smrti upozorňuje především na Kovarčíkův "druhý" život, plný věřitelů, podivných participací na projektech v roli donátora, kterým nebyl, a teď nově zřejmě i plný chlastu!

Jak jsme včera uvedli, podařilo se nám získat hodnověrná svědectví o tom, že se Kovarčík s alkoholem potýkal dlouhé roky a k problému se zjevně nestavěl zády. Dle všeho se opakovaně, ale z vlastní iniciativy, nechával až dvakrát ročně hospitalizovat v Bohnicích, kde mají pro podobně postižené specializovaný pavilon a hlavně geniálního MUDr. Karla Nešpora.

Získat konkrétní svědectví některé z celebrit či přátel producenta, které by bylo tzv. "na ksicht", ale bylo svízelné. Zpěvačka a Kovarčíkova "mimořádně blízká kamarádka" z posledních dvou let Michaela Nosková (32) se dokonce včera po obdržení sady otázek od autora textu pokoušela vyvíjet tlak přes své konexe na to, abychom ve snaze dotazovat se jí na nesrovnalosti Kovarčíkova života přestali

My už ale žádná svědectví nepotřebujeme. Podívejte se dobře na ukázku z videa, které bylo prověřeným kontaktem redakce pořízeno přímo v pavilonu 26 bohnické léčebny. Kovarčík v něm ve společenské místnosti spokojeně sedí s ostatními pacienty protialkoholního a je mu evidentně dobře.

Z výstupů v konkurenčních médiích je zřejmé, že několik kolegů respektuje jakousi ochrannou lhůtu do pohřbu producenta, po které si tutově řada zdrojů přestane brát servítky. Mluví se o šokujícím stavu financí, které mají zajistit natáčení připravovaného velkofilmu Baarová, i o překvapení dědiců, kteří zjišťují, že s Kovarčíkovým "producentstvím" několika nedávných i běžících muzikálových produkcí není vše tak, jak zejména Kovarčík prezentoval.

Otázky se vznášejí i nad budoucností divadelních Cen Thálie, které měl producent pod palcem, což bezpochyby v žádném případě nemělo vliv na podivnou nominaci Noskové (Sněhová královna) v kategorii muzikál, kterou Noskové přejeme, ale přece jen by k ní možná za standardních okolností nedošlo.

Kovarčík, který měl zásadní podíl na mnoha kulturních počinech a projektech, za sebou zanechal rozhodně více otázek než odpovědí a v zájmu zainteresovaných můžeme jen doufat, že rovněž více dlužníků než věřitelů.

Máte k tématu co říct? Chcete tak učinit zcela anonymně, nebo naopak veřejně? Léčili jste se s Kovarčíkem? Pili jste s Kovarčíkem? Přijde vám nespravedlivé, že Míša Nosková nevyhrála Thálii? Dluží vám Kovarčík, nebo dlužíte vy jemu? Jsme hyeny, že takto píšeme o nedávno zesnulém? Napište nám na redakce@extra.cz

Související články

Další články