Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 MS v hokeji 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Exkluzivní rozhovor s Vladimírem ze Survivoru. Proč se spolčil s Veve, čeho se na ostrově nejvíc bál a čím ho vytáčel Ondřej Novotný

Survivor 2022: Proč se Vladimír spolčil s Veve a čím ho vytáčel Ondřej Novotný?
Zdroj: Se souhlasem Vladimíra Čapka, TV Nova/koláž eXtra.cz
+ Další 4 fotografie
Rozhovor

Svou účast v Survivoru sice nezačal příliš zdárně, nakonec se ale vyprofiloval jako jeden z favoritů na vítězství v celé show. Vladimír Čapek sice působí jako nenápadný IT specialista, díky své komplexnosti se mu ale podařilo dostat nejen do sloučení, ale dokonce rozbil dívčí alianci složenou z Nikoly Čechové, Chili a Veroniky Havlik. Jaká byla jeho strategie, čeho se v Survivoru nejvíc bál a proč chtěl, aby moderátor Ondřej Novotný během kmenových rad raději mlčel? Nejen o tom se rozpovídal v rozhovoru pro eXtra.cz. 


Pokud se o někom dá říct, že do Survivoru šel s jasnou strategií, je to Vladimír Čapek. Má totiž nakoukané všechny díly všech sérií a dost dobře věděl, co dělat, aby se v show dostal co nejdál. Přesto se jako první dostal do duelu a stačilo málo a show mohl opustit jako první.

Vláďa: Nechtěl jsem vyčnívat

“Když jsem před odletem přemýšlel o strategii, tak jsem si říkal, že je důležité, abych ze začátku nevyčníval. Nechodil do střetů, neupozorňoval na sebe, zůstal víc v pozadí a nebudil dojem, že jsem nebezpečný hráč. A jestli byl tím pádem pro mě první duel překvapení? Ne! Byl to obrovský šok. Vůbec jsem to nečekal. A vypadnout jako první ze hry, to by pro mě byla nejen herní, ale i osobní tragédie,” přiznává v rozhovoru pro eXtra.cz Vladimír, který v prvních dílech hry téměř nevyčníval. Dalo by se říct, že byl takovým tichým sledovatelem. A nyní vysvětlil proč.

“Neměl jsem potřebu se za každou cenu cpát před kameru, být za každou cenu v záběrech a předvádět se. Proto jsem na ostrov nejel. Já jsem raději mimo zraky ostatních hledal imunitu. Mnohem víc než bylo vidět v sestřizích. Stálo mě dost sil nevstupovat do malicherných hádek, stáhnul jsem na minimum poučování, nesnažil jsem se o kapitánství, protože být kapitán není výhra,” vysvětlil nám Vladimír, který tak měl zcela jinou strategii než jeho parťák z první části hry Adam Raiter.
Přesto k němu měl nejblíž. Ironie osudu tomu ale chtěla, že právě on ho nakonec v duelu vyřadil ze hry.

Vláďa: Raiter mohl ve hře zůstat déle

“S Adamem jsme k sobě měli blízko jak věkem, tak i názory. To, že spolu budeme plánovat herní tahy, vyplynulo zcela přirozeně. A co šlo udělat jinak? V době, kdy se čekalo na výsledek vyšetření Tomáše Zástěry, jsme probírali i variantu, že by se obětoval do duelu. A i když Tomáš musel vědět, jak špatně na tom je, stále v něm bohužel převážila touha hrát dál. Adam vypadl a Tomáš zůstal jen o pár hodin déle,” říká Čapek, který tak naznačuje, že kdyby Zástěra nebyl sobec, Raiter mohl ve hře zůstat déle.

Paradoxně se nakonec spojil s Veve, která mu zpočátku nemohla přijít na jméno, a dokonce se s Enriquem pokoušela Vladimíra z ostrova dostat ještě v době, kdy byli součásti původního kmene Azua.


“Veve se změnila poté, co přišla o své spojence z počátku hry. Prospělo jí to. A tak jsme si našli více času spolu chtít mluvit. Také to, že zrovna my dva spolu budeme spolupracovat, bylo z pohledu taktiky a nečitelnosti ostatních výhodou,” přiznává Vláďa, který si ale před několika dny na Instagramu sypal popel na hlavu, že právě Veve a Johy neměl tolik důvěřovat a označil je zrádkyněmi.

Znamená to, že ho nakonec zradily a on se musel z show pakovat ještě před samotným finále? I na to jsme se ho zeptali.

Vláďa: Spekulace mě baví

“Reakce vychází z toho, jak jsem děvčata v tu dobu vnímal ve hře a co vidím teď v televizi. Teď mám možnost vidět jejich soukromé rozhovory na kameru. Moje vyjadřování na sociálních sítích je ke stavu odvysílaném v TV Nova, nikoli k Voyo. Následné spekulace fanoušků mě vlastně baví a patří to k tomu. My jsme taky na ostrově spekulovali každý den. Takže opravdu to nejde brát jako indicii k čemukoliv,” vysvětluje Čapek, který se do historie českého Survivoru zapsal jako soutěžící, který vyhrál nejvíc individuálních her.
A navíc našel i individuální imunitu. Tu chtěl dokonce použít k tomu, aby si vyzkoušel loajalitu již zmíněné Johy a Veve. K tomu ale nakonec nedošlo.

Vladimír Čapek: Chtěl jsem se zapsat do historie Survivoru

“Varianta, že skrytou imunitu použiji k ověření loajality, byl záložní plán. Primárně chcete mít jistotu a mít na krku náhrdelník imunity. To, že z toho budou více než 4 imunity, jsem nečekal. Vzal jsem to tedy jako způsob, jak zapsat jméno Vladimír Čapek do historie Survivoru," to se Vláďovi povedlo.

"Samotná hra je pro vás stále nějakou výzvou, kolik dní přežijete na ostrově, pořadí, ve kterém odcházíte ze hry, nalezená skrytá imunita, počet vyhraných duelů, dostat se do sloučení. Ale máte jen jednu šanci uspět a ta šance se už nemusí a nejspíš už nikdy nebude opakovat. A nezahraný medailon skryté imunity stále nabízel možnosti vymýšlet ve hře další tahy, smyšlené výhody apod.,” popisuje své myšlenkové pochody Vladimír v rozhovoru pro eXtra.cz s tím, že zpětně naštěstí nemusel litovat toho, že skrytou imunitu nevyužil.

Dokonce si myslí, že lépe hrát nemohl.

"Upřímně, mám pocit, že jsem svou příležitost zahrát si Survivor opravdu nepromarnil. Na začátku jsem si říkal, hlavně abych neudělal ostudu. O tom, že sociální hra bude moje slabina, jsem věděl. To, že jsem byl zpočátku adeptem na vyloučení, mě samozřejmě hodně mrzelo. Ale o to intenzivněji jsem si každou chvíli na ostrově užíval. Co mě překvapilo a opravdu moc těší, je přízeň od fanoušků Survivoru. A to jak na sociálních sítích, tak třeba i na ulici, v obchodě a podobně,” říká Čapek, který naopak nešetří kritikou svých soupeřů z ostrova. Někteří z nich podle něj doslova zaspali.

Vláďa nešetří kritikou svých soupeřů

“Překvapilo mě, kolik lidí mohlo a mělo hrát lépe a nehrálo. Mně to tak samozřejmě vyhovovalo, ale třeba Xénia, Tom, Veronika, ti rozhodně mohli hrát lépe. Ondřej na kmenové radě často hráče hecoval, pokládal jim otázky, které měly vyvolat jejich aktivitu, změnu strategie, nastartovat jejich hru samotnou. A já si jen v duchu říkal: Ach jo, Ondro, proč jim to říkáš, nech je spát!“ vzpomíná aktuálně favorit na celkové vítězství Survoviru Vladimír Čapek.

Možná se může zdát, že jeho strategie byla nejúčinnější, i on ale mnohdy působil příliš naivně a důvěřivě.

A to přestože základním pravidlem Survivoru je, že nesmíš nikomu věřit.
“Vstupoval jsem do hry a kladl si otázku, jak ji budu hrát. Ale všichni, co mě znají, říkali, když se se mnou loučili: 'Buď sám sebou.' A důvěra a naivita asi nějak reflektuje, jak to mám nastavené i v životě. A na ostrově alespoň trochu důvěry prostě potřebujete, bez toho propadnete paranoii,” vysvětluje Vladimír, kterého jsme se zeptali, zda by ve hře udělal něco jinak. A jeho odpověď je jednoznačná.

“Asi ne, jsem vlastně rád s pozicí, kam až jsem se dostal. Vzhledem k tomu, jak špatný začátek jsem měl,” naráží na fakt, že stačilo málo a mohl být prvním vyřazeným z show.


Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy